انجام کار به صورت گروهی چه نتایجی را به دنبال دارد؟؟؟

کار گروهی چه اهمیتی دارد و از چه زمانی شروع  شده است؟؟؟

در طی سالیان تحصیل تاکنون بارها و بارها از والدین و اساتید در مورد احترام به گذشتگان و تجربیات آنان چیزها شنیدیم و آموختیم اما چرا در بکار بستن آن اینقدر دچار فراموشی می شویم. با خود چنین اندیشیدم که در طی سالیان متمادی انسان موجودی که در غارها سکنی گزیده بود و ترس از تاریکی ، حمله حیوانات وحشی و درنده ، گرسنگی و …را داشت و چنین تجربه کرد که با هم بودن و با هم زیستن می تواند آلام او را تا اندازه زیادی تسکین دهد پس تصمیم به انجام کارها بصورت گروهی و زندگی گروهی گرفت از شکار تا پناه گرفتن در دل غارهای سرد و تاریک .

دوستان بارها و بارها تجربه کردیم زمانی که با یک جمع متناسب با حال و هوای اهداف و برنامه هایمان و موقعیت مان برخورد میکنیم که همه طرفین بدرستی درک دقیق و واضحی از یکدیگر دارند می توانند در رسیدن به اهداف با هم هم کلام و هم قدم شوند و چه بسا پیروزی ها و شگفتی ها ببار آمده است

ما نیز مصمم به انجام شیوه ای نو و بدیع در کشورمان و تجارتی که بیش از نیم قرن از شروع آن در جهان می گذرد شده ایم و بر انجام آن بشکل صحیح و درست مشتاقیم و بسیار مایلیم تا خیل عظیمی از هموطنان که پا در چنین عرصه ای می گذارند پیروز در این میدان باشند.

کار گروهی در نتورک
کار گروهی در نتورک

در صنعت Network Marketing یا همان بازاریابی شبکه ای بسیاری از دوستان و همکاران بارها و بارها بر کار گروهی تاکید فراوانی داشته اند و اگر از بسیاری از افراد موفق در این صنعت علت موفقیتشان را جویا باشید یکی از دلایل عمده را بطور حتم  کارگروهی  می دانند.

شما همانطور که به حرفه و تجارت جدید خود بطور جدی فکر میکنید مطمئنا می توانید بین این کار و سایر کارهای تیمی و یا ورزشهای گروهی مانند فوتبال پلی بزنید و آنها را با هم مقایسه کنید.

اگر یک تیم فوتبال با ترکیبی از ستارگان این ورزش را گرد هم آورید اما در نحوه چیدمان آن در زمین دقت نکنید نمی توان نتیجه در خور شانی از آن انتظار داشت و اگر این تیم با بازیکنان با اخلاق و با انگیزه و فهیم تشکیل شده باشد قطعا بدنبال حل موضوع بر خواهند آمد و در غیر این صورت در انتهای بازی همگی در رختکن ورزشگاه بجان هم خواهند افتاد.

پس ما برای رسیدن به اهداف و برنامه های در نظر گرفته شده چه کنیم تا نتیجه ای بهتر بدست آوریم؟ آری گروهی کار کنیم .

آیا هر گروهی میتواند موفق باشد؟ قطعا پاسخ منفی خواهد بود اگر گروه هدف مشخص و مدونی نداشته باشد و افراد ندانند که برای چه دست به یک کار گروهی زده اند اعضاء هریک بدون داشتن هیچ هدفی از شروع بکار طفره خواهند رفت و در نهایت این جمع حرکت مثبتی نخواهد داشت.

حال اگر اعضاء حاضر در گروه هر یک نوای خود را برای حضور و ادامه کار در یک مجموعه بزنند و فقط به مصالح و نظریات خود فکر کنند و تمایل به رسیدن به هدف های جمعی نداشته باشند این جمع نیز با نفاق و درگیری بدون هیچ نتیجه ای کارش به آخر خواهد رسید.

یک گروه خوب و منسجم برای رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت چه میکند ؟ و وظیفه ما چیست ؟

۱٫ در ابتدای کار می بایست علایق ، خواسته ها و اهدافمان را بدرستی شناسایی کنیم.

۲٫ اقدام به کشف و شناخت یک گروه ، دسته ، جمعیت موثر و همسو با برنامه هایمان باشیم.

۳٫ در راستای حرکت بسوی آنچه که می خواهیم باشیم با گذشت زمان به کسب معلومات و جمع آوری تجربیات افراد خبره در مجموعه ها اقدام کنیم.

۴٫ ایجاد ارتباط موثر و مستمر با کار ،مجموعه و همکاران یکی از ارکان مهم برای بقای خود ماست و در مواجهه با مشکلات این جمع و گروه است که میتواند پشتوانه خوبی برای ما باشد.

۵٫ زمانی میتوان پیروزی یک کار گروهی را تضمین کرد که اعضاء با پشتکار و نگرش مثبت به آینده و شناخت مسائل درون گروهی و سازمان خویش به پیش روند.

۶٫ از هرگونه خودسری ، پیش داوری و تک روی بپرهیزید.

۷٫ این گروه تحت نظارت چند راهنما و یک رهبر قرار گیرند که این کادر می بایست با یکدیگر تفاهم و هم دلی کاملی داشته باشند.

۸٫ اعضاء درک درستی از قرار گرفتن در مجموعه داشته باشند و به درستی متعهد به حضور دائم در اکثر قریب به اتفاق جلسات داشته باشند و بدانند که اولین پیروز این میدان آنان و مجموعه شان خواهد بود.

۹٫ اعضاء در پیروی از برنامه های اتخاذ شده کادر رهبری به هیچ وجهی عدول نکنند.

۱۰٫ با اطمینان کامل میتوان گفت در یک کار گروهی حساب شده توان هر فرد بشدت افزایش خواهد یافت و با صرف زمان و انرژی کمتر نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +