حداکثر تلاش در نتورک

حداکثر تلاش !؟

شغل تنها زمانی ارزش دارد که آزادانه پذیرفته شود ! به دو دلیل باید در هر کاری حداکثر تلاش خود را به کار ببندیم . اول به خاطر شادی خودمان : دوران مدرسه را بخاطر بیاورید. آیا در آن روزها که تمام تکالیفتان را انجام داده بودید با شور و شوق بیشتر به مدرسه نمی رفتید؟ مهم نیست که ۵۰ سال از آن روزها گذشته است . اصل مشق نویسی همچنان پا برجاست .معلم ها ، رؤسا و والدین ما ، همواره ما را به کار سخت تشویق کرده اند اما نه به خاطر رضایت آنها که برای رضایت خاطر خود چنین کرده ایم . دوم اینکه : جهان هستی تنبلی و تکبر را به طریقی تنبیه می کند . وقتی کاری را سرسری می گیریم نتیجه قابل قبولی به دست نمی آید.(حداکثر تلاش)

از یک بوکسور بپرسید که اگر رقیب را دست کم بگیرد چه می شود ؟ کسانی که از شغل خود لذت می برند صبح را با این جملات آغاز می کنند : امروز می خواهم بهتر و مؤثرتر از دیروز باشم/ ممکن است همیشه به هدف نزنند اما به قصدآن شلیک می کنند .  همیشه بیشتر از حقوقتان کار کنید روزی خواهد رسید که بیشتر از کارتان حقوق بگیرید / از کارمندی درباره شغل و رئیسش پرسیدم گفت: مطمئن باش نمی خواهم بقیه عمرم را برای این بوقلمون کار کنم ! متاسفانه او این نکته اساسی را برای زندگی در محیط کار درک نکرده که ما برای رئیس مان کار نمی کنیم ، برای خودمان کار می کنیم / شما هیچ کارفرمای بی عیب و نقصی نخواهید یافت اما اگر قرارداد را امضاء کردید باید ا تمام توان برای آن کارفرما کار کنید و نه اینکه به دنبال نقاط ضعفش بگردید . (حداکثر تلاش)

وقتی که تنها نیمی از توان خود را به کار می گیرید بسیار بیشتر از رئیستان زجر می کشید، او فقط چند دلار از دست می دهد و شما شور و شوق و اعتماد بنفس خود را می بازید . بعضی ها معتقد هستند که شغلها به دو دسته شاد و کسل کننده تقسیم می شوند این طور نیست . یک آدم شاد می تواند کار کسل کننده را از کسالت درآورد این بدان معنی  نیست که یک کارمند برکنار شده بانک باید ۲۰ سال آزگار ماشین نویسی کند اما چند ماه ماشین شویی می تواند درمان خوبی باشد ! چرا که نخوت و تکبر ، نتیجه وفور و فراوانی نعمت است . یک آرشتیک متکبر می گوید : من ساختمانها را طراحی می کنم اما طراحی پنجره ها به من مربوط نیست. مطمئنا برای یک مدیر اجرایی اخراج شده که خود را برای مقام وزارت آماده کرده تصور پیشخدمتی در یک رستوران کار آسانی نیست.   نتیجه :  همیشه و در هر کاری حداکثر تلاش خود را به کار بگیرید . نه به خاطر آنکه دیگران را تحت تاثیر قرار دهید ، بخاطر اینکه این تنها راه لذت بردن از کار است . ممکن است بخاطر توقعی که دیگران از شما دارند واقعا تصور کنید که از کارتان راضی هستید .(حداکثر تلاش)

 اما اگر به راستی کار خود را دوست داشته باشید باید این نشانه ها در شما وجود داشته باشد :

 ۱ـ صبحها به راحتی از خواب بیدار می شوید و هیچوقت نمی خواهید استراحت کنید .

 ۲ـ در هنگام کار ، خود و زمان را فراموش می کنید.

 ۳ـ نتیجه تلاش کمترین اهمیت را برای شما دارد.

دیدگاه کاربران
  • Javad Dayi ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۸

    خیلی عالی بود واقعا ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +