خودتان را باور كنيد!

خودتان را باور كنيد.!

همه روانشناسان مي گويند كه ما بايد به خود ايمان بياوريم و اين كاملا منطقي است. اما قبل از انكه به خود ايمان بياوريد بايد حرفهاي خود را باور كنيم. معمار بزرگ انقلاب اسلامي هميشه تاكيد داشتند كه خودتان را باور كنيد . وقتي صحبت از قول و تعهد به ميان مي آيد بسياري از انسانهاي ضعيف و بي اراده مي شوند . مي گويند كه فلان كار را انجام خواهند داد ولي نمي دهند .

فقط تعهداتي را مي پذيرند كه از عهده آنها برمي آييد . اگر لازم است كمتر قول بدهيد و كمتر تعهد كنيد اما اگر چنين كرديد به تعهدات خود پايبند بمانيد . بتدريج قول شما، قانون شما خواهد شد و آن وقت است كه واقعا به خودتان ايمان خواهيد آورد .

خودتان را باور كنيد
خودتان را باور كنيد

آدمها از آواز خواندن در زير باران ترانه ها مي سازند اما در زندگي واقعي وقتي خيس مي شوند ، غر مي زنند . انسان امروز، ارزشي بي اندازه براي راحتي و آسايش خود قائل شده است! بخش اعظم استرس ها و نگراني هاي ما ناشي از همين اعتياد ما به آسايش و راحت طلبي است . راحتي بيش از اندازه ، كسالت به بار مي آورد . انباشتن مغز با اين بايدها و نبايدها به بي تحركي مغز مي انجامد . هر چه كمتر براي نوع زيستن و احساسات خود ، قانون وضع كنيد ، راحت تر مي توانيد در مقابل ، واكنش نشان دهيد و همه ما در زندگي با ناملايمات روبرو مي شويم ، مورد انتقاد قرار مي گيريم ، طرد مي شويم ، خسته و بي پول مي شويم .

وقتي روزهاي بعد از راه مي رسند آنها را به عنوان بخشي از فرايند زندگي بپذيريد . هر چه باشد زندگي ، تنوع هم مي خواهد ! نكته ديگر اينكه كارآيي شهامت غالبا بيشتر از هوش است و اين بعضي ها را آزار مي دهد . اين را به عنوان يك اصل بپذيريد / پاداشها هميشه نصيب كساني مي شوند كه يا شهرت خود را به مخاطره انداخته اند ، يا پول خود را و يا هر دو را . نتيجه :  شهامت ، به معني فقدان ترس نيست . شهامت ، عمل كردن عليرغم ترس است . كساني كه در زندگي هيچ كاري انجام نمي دهند درست به اندازه كساني كه دست به مخاطرات بزرگ مي زنند ، مي ترسند. تنها فرقش اين است كه گروه اول از چيزهاي كوچك و پيش پا افتاده مي ترسند .

حال كه قرار بر ترسيدن است چرا از چيزهاي بزرگ نترسيم ؟ . آيا فقط از آنهايي كه درس گرفته ايد كه تحسينتان كرده اند و دلسوزتان بوده اند ؟ و آيا درس نگرفته ايد از آناني كه طردتان كرده اند و رو در رويتان ايستاده اند ؟ اغوا كننده است كه انسان خود را در محاصره دوستان و همكاراني ببيند كه حرفهاي دلخواه او را مي زنند و تاييدش مي كنند . با اين ترتيب وقتي اوضاع به هم مي ريزد دست كم كساني هستند كه به او بگويند . تقصير تو نيست ! اما چه خوب است كساني هم باشند كه ما را به مبارزه بطلبند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +