سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

نوامبر 2008، (سخنرانی رندی گیج)هتل متروپولیتن پالاس دوبی، ساعت 9 شب

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”2,3,4,5″ ihc_mb_template=”-1″ ]

 

مجری: در این‌جا از آقای رندي گیج دعوت می‌کنیم …

 

[/ihc-hide-content]

 

 

سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

رندی گیج به روی صحنه می‌آید، همه حاضران برمی‌خیزند و به مدت 45 ثانیه مداوم دست‌ می‌زنند، رندی یک لیوان آب می‌نوشد و شروع می‌کند:

حدود ساعت 8 بود، پنج‌شنبه شب، که تلفن زنگ زد؛ شاید بدانید که من (سخنرانی رندی گیج)در آن زمان یک رستوران داشتم.

دوستم بود که گفت: شنبه عصر چی‌کاره‌ای؟ گفتم کار خاصی ندارم، گفت: ازت می‌خوام بیای خونه من، من تازگی ها یکیو ملاقات کردم که می‌خوام تو هم ببینیش. (سخنرانی رندی گیج)

رفتم پیشش و اون فرد رو ملاقات کردم، شروع کرد به حرف زدن درباره پول در آوردن، فکر می‌کنم «اَم وِي» بود، گفتم: ««اَم وِي»؟! چی هست؟!» شروع کرد به کشیدن یه تعداد دایره و گفت اینا آدمن و من دارم از این راه پول در میارم! گفتم: «من تا حالا چیزی در این باره نشنیدم؛ ولی اگه واقعا درباره پول درآوردنه، حتما باید یه نگاهی بهش بندازم!»

چون ما اون موقع پولی تو رستوران در نمیاوردیم، فقط داشتیم می‌جنگیدیم و واقعا به پول نیاز داشتیم. (رندی گیج)

خوب یه شب دیگه قرار گذاشتیم و اونو دیدم، این دفعه یه دایره بزرگ اون بالا کشید و توش نوشت: «شما»؛ بعد 5 تا دایره دیگه کشید و گفت: «تو این کارو به این 5 نفر معرفی می‌کنی؛ بعدش هر کدوم از اونا به پنج نفر دیگه و به این صورت تو 25 نفر داری؛ بعد 125 تا و بعد 625 تا و 3125 تا و 15625 تا».

سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

همین طور برای 45 دقیقه حرف زد؛ و البته قضیه نتورک «اَم وِي» بود. من مبهوت این دایره‌ها شده‌بودم؛ چون رشد فوق‌العاده‌ای بود؛ تصاعدی.

شاید بدونین که من اولش یه ظرف‌شور بودم، من در 16 سالگی ترک تحصیل کرده‌بودم، تحصیلات دانشگاهی نداشتم، هیچی درباره تجارت نمی‌دونستم، خانوادم بسیار فقیر بودن، واسه همینا این ایده نتورک مارکتینگ برام فوق‌العاده بود.

بلافاصله بعد از صحبت‌ها من پذیرفتم و ثبت نام کردم؛ البته دوستم که منو معرفی کرده ‌بود ثبت نامم کرد، من حدود 6 ماه با «اَم وِي» کار کردم، در این مدت من 1 نفرو به کار وارد کردم؛ اونم هم‌اتاقیم بود؛ چون من بهش پول قرض دادم که بیاد تو کار! (خنده حضار). پول بهش قرض دادم که هروقت داشت بهم بده و اونم البته هیچ وقت نداد. در عرض یکی دو ماه هم‌اتاقیم دیگه کار نکرد؛ چون هنوز ثروتمند نشده‌بود!

(سخنرانی رندی گیج)

خوب … من چی کار می‌تونستم بکنم؟ من هم از کار خارج شدم! چون تمام سازمانمو از دست داده‌بودم!

یکی دو ماه بعد یکی دیگه از دوستانم بهم تلفن زد، بهم گفت یه کاری داره عین «اَم وِي»، فقط خیلی بهتر از اون! خوب من «اَم وِي» رو دوس داشتم؛ این از اونم بهتر بود؛ پس من بلافاصله وارد شدم، تو این کمپانی جدید من 1 نفرو وارد کردم، همون هم‌اتاقیمو! به همون صورت … بهش پول قرض دادم و اون وارد شد و پول منو نداد و …! یکی دو ماه بعد هم اون از کار خارج شد. بعدشم من!

(سخنرانی رندی گیج)

و چند ماه بعد، دوست دیگه‌ای به من زنگ زد، اون هم یه کاری داشت درست مثل قبلی و درست مثل «اَم وِي»، فقط بهتر از اون! خوب البته منم باز بلافاصله وارد شدم و هم‌اتاقیمو هم وارد این کمپانی کردم؛ و البته هیچ کس دیگه‌ای رو هم نتونستم بگیرم، چند ماه بعدشم اول هم‌اتاقیم و بعدشم من کارو ول کردیم! شش ماه بعد، یه دوست دیگه‌ام … عین همین ماجرا … این یکی از همه بهتر بود! من وارد شدم ولی این بار هم‌اتاقیم وارد نشد و البته من خیلی زودتر کارو ول کردم. (رندی گیج)

خوب … چرا من اینارو دارم به شما می‌گم؟! می‌خوام بدونین که من در 5 سال اول کارم در نتورک مارکتینگ چه وضعیتی داشتم. من 5 سال پولمو از دست دادم، من محصول می‌خریدم؛ کتاب و سی دی می‌خریدم؛ آموزش می‌دیدم … یعنی من پول خرج می‌کردم و خرج می‌کردم و خرج می‌کردم و هیچی در نمی‌آوردم، اون وقت، انگار یه چیزی به من الهام شد، از خودم پرسیدم: چرا من نمی‌تونم آدما رو وارد این کار کنم؟!

من تو این 5 سال، همه چیزو درباره نتورک مارکتینگ می‌دونستم، من تو این سال‌ها تلاش کردم همه مهارت‌ها رو یاد بگیرم … که چه‌جوری با آدما ملاقات کنم؛ چه‌جوری پرزنت کنم؛ چه‌جوری جواب‌ها رو بدم.

(سخنرانی رندی گیج)

من خیلی ماهر شده‌ بودم؛ روی وایت بردم دایره‌ها رو می‌کشیدم و … می‌تونستم بیست یا سی نفرو ظرف یک ماه وارد کار کنم و طبیعتا فکر می‌کردم اگه بتونم این ماه بیست ‌و پنج نفر و وارد کار کنم، ماه بعد 125 نفر خواهم داشت. ماه بعدش 600 نفر و 3000 نفر ماه بعد … ولی این اتفاق نمی‌افتاد.

سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه
سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

چون 25 نفر ماه اول من، ماه دوم تبدیل می‌شد به 5 نفر! من فکر می‌کردم آخه چه اتفاقی واسه 20 نفر بقیه افتاد؟ اونا حتما احمقن … یا ترسوان … یا تنبلن؛ پس آدمای جدیدی رو وارد می‌کردم و منتظر می‌موندم که ماه بعد 5 برابر بشن، ولی همون اتفاق می‌افتاد و اکثرشون از کار خارج می‌شدن، اه … اینا هم احمقن؟ یا ترسو؟ یا تنبل؟! چشونه؟

بعد از 5 سال بود که یه انقلابی در من ایجاد شد …

من فهمیدم راهی که دیگرانو با اون وارد کار می‌کنم، راهی نیست که اونا بتونن باهاش آدمای دیگه رو وارد کار کنن و اون پرزنت‌های بزرگی که من روی وایت‌برد انجام می‌دادم، خیلی آدما نمی‌تونن انجام بدن.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”2,3,4,5″ ihc_mb_template=”3″ ]

تازه فهمیدم که من باید یه سیستم داشته باشم که افرادم از اون پیروی کنن. یک سیستم گام به گام برای همه …

(سخنرانی رندی گیج)

چه فارغ‌التحصیل دانشگاه باشن چه ترک تحصیل کرده دبیرستان؛ مثل من، چه دکتر باشن چه راننده تاکسی، چه گارسون باشن چه دندان‌پزشک، همه باید بتونن همون سیستمو پی‌گیری کنن.

وقتی این موضوع رو فهمیدم، اتفاق بزرگی برام افتاد … باعث شد که به جای سخت کار کردن، هوشمندانه کار کنم. این باعث شد که من تو این تجارت به موفقیت برسم و به درآمدهایی برسم که خیلیا تو تمام عمرشونم نمی‌رسن.

من اعتقاد دارم که نتورک مارکتینگ، جذاب‌ترین تجارته تو تمام دنیا؛ چون تنها تجارتیه که توش من که دبیرستانو تموم نکردم، می‌تونم یه مولتی‌میلیونر بشم و به شیوه رویاهام زندگی کنم، من یه زندگی رویایی دارم که باید به شما بگم، من میلیون‌ها دلار در تنورک مارکتینگ در آوردم، من تو خونه رویاییم تو سیدنی استرالیا زندگی می‌کنم؛ من ماشین‌های زیبای اسپورتمو می‌رونم؛ من بهترین روابطو با اطرافیانم دارم و تمام زندگیمو هم براساس مهم‌ترین سرگرمیم، بیسبال بنا کردم، من تو چهار تیم مختلف بیسبال بازی می‌کنم و در عین حال تجارتمو هم دارم.

(سخنرانی رندی گیج)

در این تجارت، در حرفه نتورک مارکتینگ، شما می‌تونین انتخاب کنین که با چه افرادی کار کنین، می‌تونین ساعات کاریتونو انتخاب کنین، می‌تونین درمورد مالیات کلی سود ببرین و در کشورهای متفاوت تجارت خودتونو داشته ‌باشین؛ شما امکان مسافرت دارین

و بالاخره من فکر می‌کنم که بزرگ‌ترین مزایای این تجارت این دوتان:

یکی این که هیچ محدودیتی تو درآمد شما وجود نداره، شما تنها کسی هستین که میزان درآمدتونو تعیین می‌کنین

و دومی این که تو این کار، ما با کمک کردن به موفقیت دیگران، موفق می‌شیم، اینا باعث می‌شه که این کار شگفت‌انگیزترین کار دنیا باشه.

این برای من خیلی هیجان‌انگیزه و باعث افتخار منه که الآن این‌جا باشم باشم، در اولین کنفرانس لیدرشیپ شما (تشویق حضار). 

(سخنرانی رندی گیج)

این لحظه بسیار هیجان ‌انگیزیه در کار شما و در زندگی شما، برای همین من از شما می‌خوام که بیشترین استفاده رو از اون ببرین، به عنوان فردی که از یه خانواده خیلی فقیر شروع کرده و تونسته به موفقیت برسه، من رویایی رو که خیلی از شماها دارین می‌دونم، من مشکلات بسیاری رو هم که خیلی از شما دارین می‌دونم، شما یک سال تو این کار با این کمپانی بودین و بی‌شک کار ما مشکلات و چالش‌هایی داره ولی من از شما می‌خوام که هرگز پا پس نکشین، هرگز رویاهاتونو فراموش نکنین.

چون در کاری که شما انجام می‌دین این موضوع خیلی خیلی مهمه، خیلی آدما هستن که نیاز دارن به چیزی که ما داریم تو نتورک مارکتینگ، شما در این کنفرانس فوق‌العاده هستید در دوبی، یکی از ثروتمندترین جاهای تمام دنیا.

در شرایطی که می‌دونین الان بحران اقتصادیه تو تمام دنیا، کمپانی‌ها دارن کارمنداشونو بیرون می‌کنن و مردم کارشونو از دست می‌دن، زمان سختیه، ما می‌تونیم با تجارت خودمون به اونا کمک کنیم، هیچ تجارتی تو دنیا از این بهتر نیست و من از شماها می‌‌خوام که این موقعیت فوق‌العاده‌ای رو که دارین ببینین تو این لحظه بحرانی از تاریخ دنیا؛

تا بیشترین استفاده رو ازش ببرین، چون باور من اینه که از الآن تا دو سال آینده مهم‌ترین سال‌ها در تاریخ نتورک مارکتینگ خواهد بود.

این صنعت 60 ساله که بدون وقفه رشد کرده و قوی‌تر شده تا به جایی که امروز می‌دونین رسیده؛ می‌دونین که الآن بدترین شرایط اقتصادی دنیا در کل تاریخه و من فکر می‌کنم که ما در دو سال آینده می‌تونیم تو نتورک مارکتینگ بیشتر از کل تاریخ 60 ساله نتورک مارکتینگ، میلیونر بسازیم.

من فکر می‌کنم که الآن وقتشه؛ و برای همین خیلی هیجان‌زدم از این که این شانسو دارم که امشب با شمام و این فکرامو به شما می‌گم.

(سخنرانی رندی گیج)

خوب … ما باید چی‌کار کنیم که به مشکلات غلبه کنیم و به موفقیت برسیم؟ یکی از مهم‌ترین چیزها، تعهده. این یک کار 2 تا 4 ساله‌ست؛ شما لیدرهای کمپانیتون هستید و خیلی از شما 1 سال تو این کار بودین که من فکر می‌کنم زمان خیلی کمیه، 2 تا 4 سال زمان لازمه که تو این کار به آزادی مالی برسین، من می‌دونم که این زمان خیلی طولانی به نظر می‌رسه؛ ولی با تجارت سنتی مقایسه‌ش کنین. تو تجارت معمول، سی یا چهل سال طول می‌کشه که شما بخواین موفق بشین؛ ولی این‌جا می‌تونین این کارو دو، سه یا چهار ساله انجام بدین؛ خیلی از آدما سی یا چهل سال یه کاریو می‌کنن و هنوز موفق نیستن؛ هنوز ثروتمند شمرده نمی‌شن و هنوز مشکلات اقتصادی زیادی دارن، واسه همین یه تعهد دو تا چهار ساله یه فرصت فوق‌العاده‌س؛ بهتر از هر چیزی تو دنیا.

دومین چیز بسیار مهم اینه که از یه سیستم پیروی کنین. اگه نوارهای منو گوش داده ‌باشین یا از کتاب‌ها و فیلم‌های من استفاده کرده‌باشین، می‌دونین چقدر مهمه که یه سیستم قدم‌ به ‌قدم داشته‌باشین که ازش پیروی کنین، کار شما لیدرها اینه که کمک کنین این سیستم تو سازمانتون جا بگیره که افراد شما هم از همون سیستم پیروی کنن.

(سخنرانی رندی گیج)

و من فکر می‌کنم سومین چیز مهم تو این کار، باورهای ماست. باور شما به کمپانی، باور شما به حرفه نتورک مارکتینگ، و مهم‌ترینش: باور شما به خودتون، سخت‌ترینشم همین آخریه؛ باور شما به خودتون. ولی شما باید به این باور برسین، باور به کمپانی خیلی مهمه، این که شما الآن این‌جا هستین، نشون می‌ده که شما این باورو ایجاد کردین و می‌تونین وقتی به کشورهاتون برگشتین، این باورو به اون‌جا منتقل کنین، شما باور به موفقیت رو هم به افرادتون منتقل می‌کنین؛ چون آدم‌های موفق زیادی الآن تو این اتاق هستن که می‌تونین ببینینشون، باهاشون دست بدین، داستان موفقیتشونو یاد بگیرین.

شما می‌دونین که این کار برای اونا جواب داده پس برای شما هم می‌تونه جواب بده، برای همینه که من همش داستان خودمو تعریف می‌کنم؛ که شما بدونین اگه برای من کار کرده، برای شما هم می‌تونه کار کنه، خیلی مهمه که شما کتابای مثبت بخونین؛ به سي ديهای آموزشی گوش بدین؛ ویدیوهای آموزشی رو ببینین و هرچه بیشتر درباره این تجارت یاد بگیرین.

یکی از چالش‌های سر راه شما اینه که یک نتورکر «حرفه‌ای» بشین، بیشتر افراد تو این کار، آماتورن، خوب؛ فرق بین یه آماتور با یه حرفه‌ای چیه؟ آماتورها کار رو برای سرگرمی انجام می‌دن ولی حرفه‌ای‌ها برای انجام کار پول می‌گیرن، بعضی از شماها مثلا فوتبالیست آماتورین، برای سرگرمی بازی می‌کنین، ولی کریستینا رونالدو حرفه‌ایه، پول می‌گیره که فوتبال بازی کنه،اگه شما می‌خواین موفق بشین، باید تو نتورک مارکتینگ حرفه‌ای باشین.

(سخنرانی رندی گیج)

در این کار باید یه دانش‌آموز باشین و مدام در حال تحصیل باشین و درجات بالاتر رو کسب کنین، باورهاتونو این‌طوری بسازین؛ اون وقت ویژن بزرگ‌تری برای خودتون خواهید ساخت، من فکر می‌کنممهم‌ترین چیزی که ما رو راه میندازه، ویژن ماست؛ چیزی که ما فکر می‌کنیم رسیدن بهش برامون ممکنه.

(سخنرانی رندی گیج)

مادر من به تنهایی ما رو بزرگ کرد؛ من و برادر و خواهرمو، ما خیلی فقیر بودیم، مادرم مجبور بود سخت کار کنه، من ویژن بزرگی از آینده نداشتم، من به عنوان یه ظرف‌شور شروع کردم؛ بنابراین ویژنم این بود که یه آشپز بشم؛ چون آشپزا درآمدشون از ظرف‌شورا بیشتره! بعدش می‌خواستم یه گارسون بشم چون گارسونا بیشتر از آش‌پزا در میاوردن! بعدشم یه مدیر رستوران … چون قدم می‌زد و همه بهش می‌گفتن رئیس … خیلی مهم به نظر می‌رسیدن، من یواش یواش ویژنمو بزرگ کردم، بعدش می‌خواستم یه رستوران واسه خودم داشته باشم، من به این ویژنم رسیدم؛ خودم رستوران داشتم؛ فکر می‌کردم این رویای هر آمریکاییه که صاحب یه بیزینس مثلا یه رستوران باشه، البته وقتی بهش رسیدم فهمیدم که این یه کابوس آمریکاییه که صاحب یه تجارت سنتی تو آمریکا باشی، همیشه باید بدوی … مالیات بدی … پول خرج کنی و پولتو از دست بدی … هیچ وقتی چیزی برای خودت نمی‌مونه … برای همین بود که وقتی نتورک مارکتینگ به من پیشنهاد شد، من جشن گرفتم.

(سخنرانی رندی گیج)

داشتم می‌گفتم … برای موفق شدن باید شما یه ویژن درون خودتون پرورش بدین، یکی از چیزهای مهمی که من می‌خوام امشب به شما بگم اینه که باید آگاهانه به موفقیت برسین، باید بتونین دنیا رو از یه پنجره بزرگ‌تر ببینین، به یه ویژن بزرگ‌تر فکر کنین … به ثروت بیشتر؛ شادی بیشتر؛ سلامتی بیشتر در زندگی‌تون، این پروسه‌ایه که شما باید خودتونو آموزش بدین و با آموزش بهش برسین و خودتونو رشد بدین، باید خودتون خودتونو برنامه‌ریزی کنین. ما همه‌مون داریم 24 ساعته در روز برنامه‌ریزی می‌شیم، وقتی شما دارین یه فیلم می‌بینین، داره ناخودآگاه شما رو برنامه‌ریزی می‌کنه، وقتی شما دارین یه کتاب می‌خونین، پیام‌هایی به ذهن شما می‌فرسته، وقتی تلویزیون می‌بینین هم همین‌طور.

(سخنرانی رندی گیج)

بذارین بهتون بگم پیامی که بیش از همه از همه‌جا به ناخودآگاهمون ارسال می‌شه چیه: پول بده؛ آدمای ثروتمند شیطانن؛ و معنوی بودن مساویه با فقیر بودن، اگه خوب به پیام‌هایی که از همه فرهنگ‌ها به ما ارسال می‌شه نگاه کنین می‌بینین که این سه پیام، شایع‌ترین و در عین حال قوی‌ترین پیام‌هاییه که به ما ارسال می‌شه، من محیط اطراف شما رو «فضای روزانه» نام‌گذاری می‌کنم. این فضا شامل خیلی چیزاست؛ تلویزیون، رادیو، کتاب‌ها، اینترنت، سینما، اي ميلهایی که دریافت می‌کنین، دوستانتون، جامعه‌تون … همه این‌ها فضا رو تشکیل می‌دن، اونا هر روز شما رو برنامه‌ریزی می‌کنن که «پول بده؛ آدمای ثروتمند شیطانن».

(سخنرانی رندی گیج)

شما نمی‌دونین این برنامه‌ریزی کی و چگونه انجام می‌شه چون آگاهانه نیست، بنابراین شما که به این شرکت می‌پیوندین، می‌گین: من می‌خوام ثروتمند بشم، من می‌خوام موفق بشم و خیلی پول در بیارم. بعد، ذهن ناخودآگاه شما باعث می‌شه که شما فعالیت‌هاتونو اصلا در این جهت نذارین، بنابراین در سطح آگاهانه و تا اون‌جایی که خودتون می‌دونین، شما برای موفقیت تلاش می‌کنین؛ ولی ناخودآگاه شما باعث می‌شه که شما موفق نشین و یا پولی رو که به دست میارین سریع از دست بدین، بین خودآگاه شما که ازش خبر دارین و ناخودآگاه شما که برنامه‌ریزی شده، یه نتاقض وجود داره.

(سخنرانی رندی گیج)

پس، تا وقتی که شما این تناقضو برطرف نکنین، نمی‌تونین موفق بشین؛ چون ذهن ناخودآگاه شما بحث نمی‌کنه که بخواد قانع بشه؛ راجع به چیزی دلیل نمیاره و اصلا خودشو به شما نشون نمی‌ده؛ فقط دقیقا کاری رو که براش برنامه‌ریزی شده کامل و دقیق انجام می‌ده! این، مشکل من در 30 سال اول زندگیم بود. وقتی بزرگ شدم، فقیر بودم، برای همین به آدمای ثروتمند حسودیم می‌شد و دوستشون نداشتم، اون‌وقت من به نتورک مارکتینگ پیوستم که ثروتمند بشم؛ ولی کماکان همین عقیده رو در ناخودآگاهم داشتم که «رندی! دست نگه د‌ار! وگرنه تو یکی از اون آدمای شیطانی بدجنس ثروتمند می‌شی! بعد دوستات ازت بدشون میاد؛ هیچ کس دوست نداره!» در نتیجه من 30 سال تلاش‌هامو هدر می‌دادم و این کاریه که اکثر افراد دارن انجامش می‌دن و متوجه هم نمی‌شن که دارن چی‌کار می‌کنن.

(سخنرانی رندی گیج)

مثلا فیلم تایتانیک … حتی در این اتاق هم اکثر افراد فیلم تایتانیکو دیدن، درسته؟ کسایی که این فیلمو دیده‌ن دستاشونو ببرن بالا … (تقریباً همه دست‌هایشان را بالا می‌برند!) … خوب؛ من از کجا می‌دونستم که شما این فیلمو دیدین؟! طبیعیه؛ چون این فیلم، محبوب‌ترین فیلم در طول تاریخ جهانه،بذارین یه رازی رو درباره تایتانیک بهتون بگم، این فیلم، هم‌چنین شیطانی‌ترین فیلم تاریخ جهانه! و شما رو به شدت، با 150 روش مختلف برنامه‌ریزی می‌کنه که پول بده، ثروتمندا شیطانن و معنوی و خوب بودن یعنی فقیر بودن! ممکنه بگین: «بی‌خیال بابا … تایتانیک فقط یه داستان عاشقانه ساده بود.» نه،بذارین فیلمو از دیدگاه خودآگاه موفقیت ارزیابی کنیم. وقتی فیلم شروع می‌شه، لئوناردو سوار كشتی می‌شه برای سفر، اون یه پسر شاد و خوش‌بخته، خوب چرا خوش‌بخته؟ چون فقیره! نگران هیچی تو دنیا نیست، هیچ وسیله‌ای هم نداره، میاد تو قایق و هرجا که دلش بخواد می‌ره، خوب؛ از آن جا ما یاد می‌گیریم که آدمای فقیر، شادن! در قسمت دوم فیلم، ما رز رو می‌بینیم، رز خیلی غمگینه، چرا؟ چون قراره با یه آدم ثروتمند ازدواج کنه، یادتون میاد؟ خانواده ثروتمندش مجبورش کرده که با این آدم ثروتمند ازدواج کنه؛ آدم ثروتمندی که اصلا دوستش نداره، خوب، پیام دوم ناخودآگاهی که ما از این فیلم می‌گیریم چیه؟! این که شما به خاطر پول، روحتونو می‌فروشین!

بذارین ادامه فیلمو ببینیم، یادتونه که رز تو کابین درجه يك اتاق داره؛ با یه سالن غذاخوری زیبا؛ که آدم‌های ثروتمند توش غذا می‌خورن و درباره موضوعات خسته‌کننده صحبت می‌کنن و سیگار می‌کشن. اون حوصله‌ش حسابی سر می‌ره، تا زمانی که لئوناردو پیداش می‌شه، بهش می‌گه: هی … بیا بریم کابین درجه 3 رو ببین! (خنده حضار) و یادتونه که وقتی می‌رن به کابین درجه 3 چه اتفاقی میفته؟ همه دارن آواز می‌خونن؛ می‌رقصن؛ خیلی شاد و خوش‌حال! ما یاد می‌گیریم که آدمای شاد و دوست‌داشتنی، آدمای فقیرن و آدمای ثروتمند، خسته‌کننده و حوصله‌سربرن!

(سخنرانی رندی گیج)

خوب … بعدش چه اتفاقی میفته وقتی کشتی به کوه یخ برخورد می‌کنه؟! فقیرا پایین پله‌ها دور همه‌ن و تلاش می‌کنن برای نجات؛ و پول‌دارا دارن سعی می‌کنن پول بدن تا قایق‌های نجاتو بخرن! یه آقای ثروتمند حتی یه بچه رو می‌دزده که بتونه به قایق نجات برسه، مادر ثروتمند، بچه‌هاشو ول می‌کنه که فرار کنه و مادر فقیر با یه حالت روحانی و آرام به بچه‌هاش می‌گه بیاین بریم پایین پله‌ها و به درگاه خدا دعا کنیم تا بمیریم!

سطح پس از سطح، و لایه‌به لایه، این فیلم شما رو با این باورها برنامه‌ریزی می‌کنه، آخر فیلمو یادتون میاد؟ (یکی از حاضران دست بلند می‌کند و می‌گوید: این فیلمو آدمای ثروتمند ساختن! رندی پاسخ می‌دهد:) آره! به اون‌جا هم می‌رسیم! اصلا نگران نباش؛ داریم می‌ریم همون‌جا! (و ادامه می‌دهد:) خوب … آخر فیلمو یادتون میاد؟ رز الآن انگار صد سالشه! و اون گردن‌بند که شاید 40 میلیون دلار می‌ارزه الآن پیش اونه، یه نوه داره که همه عمرش مشکل داشته؛ می‌تونه این گردن‌بندو بده به نوه‌ش، ولی به جاش چی‌کار می‌کنه؟! اونو می‌ندازه تو دریا که غذای کوسه‌ها بشه! همکارمون الآن گفت که این فیلمو ثروتمندا ساختن، آره می‌دونین که تهیه‌کننده و کارگردان فیلم جیمز کامرون بود، جیمز کامرون صاحب ده درصد فروش این فیلم شد، این فیلم بیش از 2 میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت، یعنی جیمز کامرون 200 میلیون دلار خالص سود کرد که به شما یاد بده که آدم فقیر باشه بهتره!

(سخنرانی رندی گیج)

می‌تونیم همینو درباره فیلم‌های بتمن بگیم؛ درباره سوپرمن بگیم؛ درباره رمان‌های رابرت گریشام بگیم؛ درباره جذاب‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیون بگیم … تو هر کشوری، می‌تونیم اینو درباره مقالات روزنامه‌ها بگیم و می‌تونین ببینین که 95% اونا، شما رو به همین روش به صورت ناخودآگاه برنامه‌ریزی می‌کنن، خوب؛ آیا معنیش اینه که تمام برنامه‌سازا در سراسر دنیا با هم هماهنگ کردن؟! نه، اونا خودشونم متوجه نمی‌شن که دارن چی‌کار می‌کنن؛ چون به ویروس‌های ذهنی مبتلا شده‌ن، همونطورکه شما با باز کردن یه اي ميل ناامن دچار ویروس کامپیوتری می‌شین، ذهن هم با باورهایی که به ویژه در سنین پایین به شما داده‌می‌شه ویروسی می‌شه.

خوب، حالا وقتی ما درباره باورهای شما درباره پول، موفقیت، شادی، روابطتون و … صحبت می‌کنیم، هسته اصلی باورهای شما وقتی که 10 ساله بودین شکل گرفته و اکثر این باورها هم از همین باورهای محدودکننده هستن، بنابراین شما یه هسته مرکزی باور درباره موفقیت در ذهنتون دارین که حتی نمی‌دونین اون‌جاست و وقتی شما سی، چهل یا پنجاه‌ساله می‌شین و تلاش می‌کنین که موفق باشین، در خودآگاهتون باور دارین که موفقیت رو می‌خواین، باور دارین که دلتون می‌خواد سالم، شاد و ثروتمند باشین، اما ناخودآگاهتون برنامه‌ریزی شده که متوقف‌تون کنه و جلوتونو بگیره.

(سخنرانی رندی گیج)

خوب؛ ما باید چی کار کنیم؟ ما، باید برنامه‌ریزی ذهن خودمونو کنترل کنیم، شما باید برنامه‌های تلویزیونی رو که می‌بینین خیلی خیلی جدی بگیرین و اصلا سرسری باهاش برخورد نکنین، همین‌طور فیلم‌های سینمایی که می‌بینین؛ کتابایی که می‌خونین؛ آدمایی که باهاشون سلام و علیک دارین … پس آدمایی که الآن این‌جا هستن، آدمای فوق‌العاده‌ای هستن؛ چون آدمایی هستن که دارن به سمت موفقیت حرکت می‌کنن، ولی وقتی شما برگشتین خونه، اکثر افراد اطرافتون مثل این آدما نیستن مگه نه؟ اونا آدم‌هایی هستن که به سمت شکست حرکت می‌کنن و نمی‌خوان شما موفق بشین چون اون‌وقت عذری برای موفق نشدنشون ندارن.

(سخنرانی رندی گیج)

بنابراین، یکی از مهم‌ترین کارایی که شما باید برای برنامه‌ریزی ناخودآگاهتون انجام بدین، اینه که آدمایی رو که دوروبرتون هستن انتخاب کنین.

به عقیده من یه چیز دیگه هم خیلی خیلی مهمه؛ این که شما هر روز صبح خودتونو برنامه‌ریزی مثبت کنین، برای موفقیت و برای رسیدن به اون‌چه می‌خواین، برای این که یه پنجره بزرگ‌تر بسازین برای دیدن دنیا، این یه رونده و یه روزه به دست نمیاد، این یه رونده که با ویژن شما شروع می‌شه، ویژن شما چیزیه که شما فکر می‌کنین می‌تونین باشین و به دست بیارین، چیزی که شما فکر می‌کنین می‌تونین باشین.

(سخنرانی رندی گیج)

خوب ممکنه بگین ویژن چیه دیگه؟ من می‌خوام پول در بیارم، همین؛ این درست نیست؛شکی نیست که هرکسی ویژنی داره، ولی ما سه نوع ویژن داریم، یکی ویژن‌های مثبت؛ ما انتظار داریم که به موفقیت برسیم، ویژنمون رو به جلوئه، خیلی کمن افرادی که ویژن مثبت دارن، نوع دوم که خیلی افراد دارن، ویژن (ديد) خنثی است، میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا ویژنشون (ديدشون) این‌جوریه، که مثلا تا جمعه کارشونو انجام بدن؛ بعد شنبه و یک‌شنبه استراحت کنن و دوباره دوشنبه صبح شروع کنن برای درآمد کار کردن، اونا فقط همین جور هفته‌ها رو می‌گذرونن و بالاخره، خیلی افراد هستن که ویژنشون منفیه! اونا منتظر اتفاقای بدن! اونا انتظار شکستو دارن و بیشتر از موفقیت، خوشونو تو وضعیت شکست تجسم می‌کنن، اکثر افرادی که من می‌شناسم این‌جوری‌ان.

(سخنرانی رندی گیج)

یه روز من مثل اونا بودم، منتظر بودم اتفاقات بد بیفته، انتظار داشتم شکست بخورم، چون ناخودآگاهم همین‌جور برنامه‌ریزی شده بود و من هم این برنامه‌ریزی رو تشدید می‌کردم، پس وقتی شما اجازه می‌دین که برنامه‌ریزی بشین، یه هسته مرکزی باور برای خودتون درست کردین، این باورها ویژنی رو می‌سازه که شما فکر می‌کنین برای شما ممکنه و این ویژن، چه مثبت، چه منفی، چه خنثی، تمام کارهایی رو كه شما می‌کنین تحت تاثیر قرار می‌ده و همین کارها، نتایجی رو که شما می‌گیرین مشخص می‌کنه.

حالا اگه به عقب برگردیم تو این زنجیره، می‌بینیم که نتایج شما به وسیله هسته مرکزی باورهای شما تعیین می‌شه؛ باورهایی که برنامه‌ریزی ناخودآگاه شما اونو ساخته، بنابراین، وقتی شما این برنامه‌ریزی رو تغییر بدین، باورها رو تغییر دادین، وقتی باورها رو تغییر بدین، ویژنتونو تغییر دادین، وقتی ویژنتون تغییر کنه، عملکردتون تغییر می‌کنه و وقتی عملكردتون تغییر می‌کنه، نتایجی که به دست میارین عوض می‌شن.

(سخنرانی رندی گیج)

این راز موفقیت در کار ماست. برنامه‌ریزی‌تون رو عوض کنین، مطمئن بشین که هر روز دارین خودتونو برنامه‌ریزی مثبت می‌کنین، من واقعا خوشحالم که اين کنفرانس لیدرشیپ داره تو دوبی برگزار می‌شه. چون دوبی یکی از موفق‌ترین جاهای دنیاست، یه نگاهی به ساختمونا بندازین … به این همه ساخت ‌و ساز … و به این ثروتی که داره آفریده می‌شه، فوق‌العاده‌س.

شما اینو تو کل خاورمیانه هم می‌تونین ببینین، تو این گوشه دنیا، موفقیت خیلی بیشتر از هرجای دیگه جهانه، باید بهتون بگم که همه‌جای دنیا الآن درگیر یه بحران جدیه، آمریکا … اروپا … استرالیا، آسیا، نیوزلند، همه‌جا الآن مشکل اقتصادی جدی وجود داره ولی این‌جا، تو دوبی، ظواهر شگفت‌انگیز موفقیت همه‌جا وجود داره، از شما می‌خوام قبل از این که به کشوراتون برگردین، یه گشتی بزنین و یه نگاهی بندازین، ترمینال جدید هواپیمایی امارات، همون ترمینال 5 میلیارد دلاری رو ببینین، برج‌العرب رو ببینین. جزیره‌های شگفت‌انگیزو ببینین، بذارین بهتون بگم که من چه‌جوری اینا رو وارد خودآگاه موفقیتم می‌کنم.

(سخنرانی رندی گیج)

شاید برای شماها عجیب باشه که من چه‌جوری این کارو انجام دادم، چون من این کارو با کفشام انجام دادم! بذارین توضیح بدم، وقتی من به نتورک مارکتینگ پیوستم، لیدر ارشد کمپانیم به من گفت که 200 دلار خرج یه جفت کفش جدید می‌کنه، من فکر کردم این کار دیوونگیه! من تصورشم نمی‌تونستم بکنم که یه نفر این همه پول بده واسه یه جفت کفش! خوب … خیلی تعجب کردم، بنابراین، این شد رویای من و سمبل پول‌دار بودن؛ یه روز، من می‌تونم یه جفت کفش 200 دلاری بخرم! خوب؛ چند ماه بعد من به رویام رسیدم و یه جفت کفش 200 دلاری گرفتم.

(سخنرانی رندی گیج)

بعد، راجع به پرادا اسنیکرز شنیدم، یه جفت کفش تنیس، به قیمت 500 دلار! ولی خیلی خوشگل به نظر می‌رسیدن؛ من از اونا می‌خواستم، من این انتظارو وارد خودآگاهم کردم و اونو توسعه دادم؛ و این‌جوری تونستم بخرمش، بعد، یه نفر درباره کفش‌های فاستونی (؟) برام صحبت کرد، کفش‌های ایتالیایی؛ این کفشا حدود 1000 دلار آمریکا قیمت دارن؛ به نظرم این دیگه کاملا دیوانگی بود … 1000 دلار واسه یك جفت کفش؟! ولی من باید می‌داشتمش … من خودآگاهمو توسعه دادم و کفش 1000 دلاری رو خریدم! بعدش … یه نفر با من درباره جان لاو (؟) تو لندن صحبت کرد، جان لاو برای افراد خاصی کفش درست می‌کنه.

ملکه انگلستان، پرنس ولز، ستاره‌های سینما، ستاره‌های راک؛ اونا می‌رن لندن و کفش‌های مخصوص خودشونو، کفش‌هایی رو که برای اونا ساخته شده از اون‌جا می‌خرن، خوب من گفتم باید از این کفشا بخرم! تصمیم گرفتم که در یه تعطیلات آخر هفته برم لندن خرید و این تو خودآگاه موفقیتم قرار گرفت.(سخنرانی رندی گیج)

(سخنرانی رندی گیج)

من با هر هواپیمایی پرواز نمی‌کنم؛ تو اون پرواز، من با کنکورد به لندن رفتم، یه بلیت گرفتم برای لندن که حدود 18 هزار دلار قیمتشه، رسیدم لندن و رفتم همون کفش‌فروشی، خیلی جالبه، وقتی می‌ری اون‌جا، اونا کفشتو در میارن و همه ابعاد پاتو اندازه می‌گیرن، یعد دو تا مدل چوبی می‌سازن دقیقا به شکل پات. بعد یکی دیگه کفش چرمی رو برای اون مدل چوبی می‌دوزه، یه نفر چرمو می‌بره و یکی دیگه قطعاتو به هم می‌دوزه، یکی دیگه اونو برق می‌ندازه و …؛ خلاصه 8 ماه طول می‌کشه تا 1 جفت کفشی که خواسته بودی آماده شه، ده هزار دلارم هزینه‌ش می‌شه واسه یك جفت کفش، خوب؛ چی شده بود؟ از کفش 200 دلاری تا این‌جا؟

(سخنرانی رندی گیج)

من ناچار بودم که خودآگاه موفقیتمو توسعه بدم و خودم به ناخودآگاهم بقبولونم که این کفشو می‌خوام و می‌تونم داشته باشمش، همین اتفاق برای من افتاد تو لاس و گاس، در مورد فروشگاهی که کیف زنانه 10 هزار دلاری می‌فروخت، خوب؛ این سؤالیه که می‌خوام بهش فکر کنین، آیا می‌تونین 10 هزار دلار خرج یه کیف کنین؟ تو، می‌تونی 10 هزار دلار واسه یك جفت کفش بدی؟ می‌تونی 450.000 دلار بدی واسه یه مجسمه که بذاریش تو سالن غذاخوریت؟ می‌تونی 10 میلیون دلار بدی فقط واسه یه نقاشی که بذاریش تو اتاق نشیمنت؟ اگه می‌تونی، اون وقت راحت می‌تونی 10 هزار دلار واسه یه کیف بدی.

خوب … شوهرت چی خواهد گفت؟! مادرت چی می‌گه بهت؟ زنت بهت چی می‌گه اگه 10 هزار دلار واسه یه جفت کش بدی؟ دوستات بهت چی می‌گن؟ افراد اطراف تو چه نوعی برنامه‌ریزی شده‌ن و چی تحویل تو می‌دن؟

(سخنرانی رندی گیج)

خوب … از این جا می‌رین بیرون و این شهرو می‌بینین، این جزیره‌هایی رو که داره ساخته‌ می‌شه می‌بینین و انواع موفقیت و ثروتی رو که داره تو این‌شهر آفریده می‌شه، 10 هزار دلار واسه یه کفش هیچی نیست، کسایی هستن که به راحتی 3 میلیون دلار خرج می‌کنن واسه یه خرید ساده، چرا اونا این کارو می‌کنن؟ چون می‌تونن، نه به خاطر این که آدمای ثروتمند شیطانی‌ای هستن، وقتی شروع می‌کنین به مطالعه درباره موفقیت، یکی از چیزهایی که بهش برمی‌خورین اینه که برای افراد دیگه ارزش قائل بشین، تو کار ما هم مثل هر تجارت دیگه‌ای، هرچی ما آدمای بیشتری رو موفق کنیم، خودمون موفق‌تریم.

(سخنرانی رندی گیج)

بنابراین شما می‌تونین یه کفش 10 هزار دلاری یا یه نقاشی 2 میلیون دلاری بخرین اگه چنین دیدگاهی رو تو خودتون پرورش بدین و هرچه بیشتر چنین دیدگاهی رو بین آدمای دیگه در سراسر دنیا پرورش بدین. (سخنرانی رندی گیج)

مطمئنا پول تنها چیزی نیست که تو موفقیت باید به حساب بیاد، روابطتون خیلی مهمه؛ رابطه معنوی قدرتمند با آفریدگار، خیلی مهمه، سلامتی خیلی مهمه، چه‌جوری می‌شه شما بگین موفقین وقتی سالم نباشین؟ به اندازه همه اینا، پول و دارایی شما هم مهمه، متوجه می‌شین که چی می‌گم، خیلیا هستن که درباره موفقیت صحبت می‌کنن و درس می‌دن و اونو فقط پول و دارایی می‌دونن؛ ولی قطعا این‌جوری نیست؛ اینا یه بخشی از کل موفقیته، می‌دونین که من ماشینای اسپورت رو دوست دارم، من یه ماشین دارم که موتورش 700 تا قدرت داره و حدود 400 کیلومتر در ساعت سرعت.

(سخنرانی رندی گیج)

من سوار این ماشین می‌شم و یه CD می‌ذارم و با سرعت 300 کیلومتر در ساعت می‌رونم … این واقعا یه تجربه روحانیه! همه اینا به نظر من یه تجربه معنوی‌ان و تمام حرفی که من می‌خوام بهتون بگم اینه که این تجربه بی‌نظیرو در همه‌جای دنیا گسترش بدین، این تجارت فوق‌العاده رو، ما شانس موفقیتو برای خودمون داریم، می‌تونیم به همه کمک کنیم تا موفقیتو تو زندگی خودشون ظاهر کنن، این تنها تجارتیه که ما توش چنین امکانی رو داریم.

(سخنرانی رندی گیج)

سخنرانی رندی گیج درباره ی برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه

بنابراین، من می‌خوام این چالشو در برابر شما قرار بدم که «این تجارتو جدی بگیرین» و متعهد باشین، خودتونو رشد بدین و تجارتتونو رشد بدین، خیلی از شما این کارو یک سال پیش شروع کردین و در 6 ماه گذشته مشغول استراحت بودین، من به شما پیش‌نهاد می‌کنم که به کار برگردین؛ خیلی سخت‌تر از گذشته و خیلی جدی‌تر از گذشته، متعهدتر از گذشته، با باورهای بیشتر و قدرتمندتر نسبت به گذشته، کار ما همینه، با یه سری افراد کارو شروع کنیم؛ رشدشون بدیم؛ سازمان بسازیم و چند ماه بعد با یه گروه دیگه شروع کنیم؛ اونا رو رشد بدیم، و همین‌طور …

(سخنرانی رندی گیج)

ما این فرصت بی‌نظیرو در اختیار داریم، این مهم‌ترین زمان و تاثیرگذارترین زمان عمرمونه که این فرصتو به دیگران پیش‌نهاد بدیم. اول از همه این که من صدها میلیونر رو در سراسر دنیا پرورش دادم، تو هیچصنعتی نمی‌شه این‌جوری میلیونر پرورش داد، من این کارو کردم و خیلی چیزا رو درباره میلیونرکردن افراد می‌دونم! و من مطمئنا باور دارم که در 2 سال آینده، تعداد خیلی بیشتری میلیونر نسبت به کل 60 سال قبل پرورش داده‌خواهد شد، این خیلی مهمه.

(سخنرانی رندی گیج)

من از شما یه چیزی می‌خوام. از شما می‌خوام که، روزی 30 دقیقه رشد شخصی رو به هیچ وجه فراموش نکنین، خودتونو با CDهای مثبت، کتابای مثبت و آدمای مثبت رشد بدین، مطمئنبشین که با آدمای مثبت رفت‌وآمد دارین، من از شما می‌خوام که برگردین عقب و از اول، دوباره به این کمپانی بپیوندین. علت‌هایی که شما به خاطرش به کمپانی پیوستین چی بوده؟ ویژنی که شما برای خودتون داشتین چی بوده؟ ازتون می‌خوام خودتون از اول شروع کنین و از اول، یه تعهد جدید بدین و یه ویژن جدید، یه ویژن بزرگ‌تر … از پول بیشتر؛ سلامتی بیشتر؛ روابط بهتر؛ موفقیت بیشتر؛ برای خودتون و برای آدمایی که میارین تو این کار، این آرزوی من برای شماست. (سخنرانی رندی گیج)

همون‌طور که بهتون گفتم، برام افتخار بود که شما رو دیدم، من شما رو باور دارم، یه چیز دیگه ازتون می‌خوام، می‌خوام که شما هم خودتون رو باور داشته ‌باشین، جمعیت به شدت رندی گیج را تشویق می‌کند، روز ملاقات با این مرد بزرگ و شنیدن صحبت‌هایش، هم‌چنان که خودش گفت، برای همه‌ی حاضران یک تولد دوباره بود، یک پیوستن دوباره به نتورك، با ویژن‌های بزرگ‌تر، تعهد جدید و قدرت بسیار بیشتر…

[/ihc-hide-content]

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +