داستانکنوشتار ها

عقابی که خروس شد!

عقابی که خروس شد!
عقابی که خروس شد!

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود. مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید. یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد. جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست.

او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت: ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم. مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند: تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد. اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند: که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد. بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت.

 نتیجه : تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی، به دنبال رویا هایت برو و به یاوه های مرغ و خروسهای اطرافت فکر نکن.

admin

برای کشتی بی حرکت، موج ها تصمیم میگیرند ... .

نوشته های مشابه

‫12 نظرها

  1. ناپلئون میگه:اگر قوی نیستی نظاهر کن که قوی هستی،در این صورت نه تنها مردم بلکه خودت هم باورت میشه که قوی هستی

  2. به کارت ادامه بده و تفکرت را آبیاری کن،نگاه ظاهر بین اطرافیان را نادیده بگیر-تو در درونت درخت خواهی شد اگر ادامه دهی

  3. بنظر من خیلی از ماها هستیم که این حس تو وجودمون هست که عقابیم ولی قدرت مقابله با حرف مرغ و خروس ها تو وجودمون کمه.که اینم از اعتماد به نفس و باورمون نسبت به خودم سرمنشاء میگیره.

  4. باشد که همه ی ما باور کنیم که عقابییییممم!! بااااااوووررر کنییییممممم.. :))))

  5. معرکه بود :)
    عالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *