قدرت شبکه با قانون متکالف

قدرت شبکه با قانون متکالف : رابرت متکالف یکی از مبدعان اترنت است. وی اخیرا شرکت فن آوری 3com corp را تاسیس کرده است.وی همچنین به دلیل تعریف قانون متکالف مشهور شده است. این قانون به صورت زیر نوشته می شود:

ارزش اقتصادی شبکه = (تعداد استفاده کنندگان)به توان 2

قدرت شبکه با قانون متکالف
قدرت شبکه با قانون متکالف

شاید تا به حال قدرت شبکه با قانون متکالف را نشنیده باشید یا درک نکرده باشید. این قانون را با استفاده از یک مثال ساده میتوان به خوبی توضیح داد. فرض کنید که فقط یک دستگاه تلفن در تمام دنیا وجود داشته باشد. مسلم است که این تلفن هیچ گونه ارزش اقتصادی نخواهد داشت.طبق قانون متکالف، زمانی که تعداد این دستگاه ها 2 تا بشود، ارزش اقتصادی شان به توان 2 میرسد. یعنی ارزش اقتصادی شبکه از 0 به 4 ارتقا می یابد. اگر تلفن سومی وجود داشته باشد ارزش اقتصادی شبکه برابر با 9 خواهد شد. به عبارت دیگر با افزایش تعداد اعضای شبکه به صورت حسابی، ارزش اقتصادی به صورت نمایی بالا می رود.

از قانون قدرت شبکه با قانون متکالف به نحو احسن استفاده کنید :

خوبی بازاریابی شبکه ای در این است که در دسترس عموم قرار دارد و در نتیجه به آدم هایی نظیر من و شما این امکان را می دهد که از قانون متکالف نهایت استفاده را ببریم. اما باید قانون را به خاطر داشته باشید و همچنین بدانید که در صورت ملحق شدن به یک شرکت بازاریابی شبکه ای، صرف دانستن این قانون چندان به دردتان نخواهد خورد بلکه باید بتوانید این قانون را به کار بیندازید. یادتان باشد که اگر تنها شما تلفن داشته باشید این تلفن به هیچ دردتان نخواهد خورد

کار شما شبیه سازی کردن افرادی نظیر خودتان است رابرت کیوساکی

شیوه ی به کارگیری قانون متکالف و استفاده از جادوی آن این است که تا آنجا که میتوانید افرادی نظیر خودتان بسازید. زمانی که دو نفر شوید ارزش اقتصادی تان به توان 2 میرسد. یعنی ارزش شبکه شما از 0 به 4 میرسد. به همین ترتیب وقتی 3 نفر عین خودتان بسازید ارزش شبکه شما از 4 به 9 افزایش پیدا میکند. اگر 2 نفری که شما ساخته اید هر کدام 2 نفر شبیه سازی کنند ارزش اقتصادی شبکه شما به سرعت موشکی که به سمت ماه میرود رشد میکند!

به جای اینکه به سختی جان بکنید و ذره ذره جمع کنید ارزش اقتصادی شبکه تان به صورت نمایی افزایش پیدا میکندو این همان قدرت و ارزش کسب و کار شبکه ای است.

درآمد یک بازاریاب شبکه ای موفق به تدریج از دکترها و مهندس ها و همه ی متخصصانی که به صورت فردی کار میکنند بالا میزند و دلیل آن هم همین قدرت شبکه با قانون متکالف است.

کافی ست تعصب را کنار بگذارید تا قدرت بازاریابی شبکه ای را به خوبی درک کنید. رابرت کیوساکی

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +