اخباراخبار شرکت هامقالات بازاریابی شبکه ای

پلیمربوشهر : مصاحبه اختصاصی با مهندس وطن دوست

polimer boshehr1

polimer boshehr2

“بوشهر با طعم گروه صنعتی پلیمر”

( مصاحبه اختصاصی خبرنامه همایش فرازان با جناب آقای وطن دوست )

– یک بیوگرافی کامل از پلیمر بوشهر بگویید ، از چه زمانی تاسیس شد و بنیانگذار آن چه کسی بود ، چه محصولاتی دارد ، چه تعداد پرسنل ،و چه جایگاهی در بازار رقبا دارد ؟

– مهندس وطن دوست : در سال 1362 با مدیریت پدر اینجانب مهندس وطن دوست کارمان را آغاز کردیم که البته قابل ذکر است ایشان پدر کل 1700 نفر پرسنلی که در گروه هستند میباشند . ایشان در سال 1362 مناطق بوشهر ، کرمان ، تبریز ، اصفهان و تهران را بررسی کردند و در نهایت استان بوشهر به چند دلیل انتخاب شد :
1- وجود بندر در استان بوشهر که صادرات و واردات را راحت تر میکرد
2- زمین های شوره زار استان که به درد هیچ کاری جز صنعت نمیخورد
3- مساله محرومیت و ایجاد اشتغال در بوشهر
4- سطح فرهنگ بالایی که در استان بوشهر بوده و هست

اصلی ترین هدف ایشان ایجاد بالاترین میزان اشتغال زایی بوده است و هدف اصلی بنیانگذاری یک مجموعه چندین هزار نفری بوده ، که زیر نظر ایشان کار کنند . اولین شرکتی که تاسیس شد حصیر بافی الغدیر بود .

از سال 62 تا 80 ، 24 واحد تولیدی و 32 شرکت تاسیس شد و هر 8 تا 9 ماه ، یک کارخانه تاسیس میشد . تمام لوازم مورد نیاز از تهران باید می آمد و هفته ای 2 پرواز بیشتر وجود نداشت و به دلیل جنگ تمام کارها را خودشان انجام می دادند ، از ریختن فونداسیون تا نصب دستگاه . کارخانه گونی بافی در سال 65 و بعد از آن نایلون ، نخ ، چرم بوشهر و مروارید پنبه ریز در طی یک سال و نیم تاسیس گردید . در سال 75 ، دو رشته کاری دیگر ، کارخانه آفرید ( شاخه آبزیان ) ، کارخانه تولید میگو و تن ماهی نیز به این واحدها اضافه شد . نقطه اوج گروه بین سالهای 78 تا 81 بود . کارخانه های ملی پروژه “مند” و پرورش میگو 1000 هکتاری در سال 79 تاسیس شدند . پروژه “مند” تنها پروژه ای است که دارای برترین تکنولوژیها میباشد . همزمان با کلنگ زنی کارخانه “مند” در خرداد ماه سال 80 ، مجوز کارخانه “هووراش” که ظرفیت تولید 25 هزار تن را داراست صادر گردید و پس از 8 ماه افتتاح شد . در سال 80 و 81 تعداد پرسنل ما به 3700 نفر رسیده بود که به دلیل شرایط اقتصادی برای کل واحدهای تولیدی کاهش نیرو داشتیم . اما با تلاش دوباره میخواهیم که به 10000 نفر برسیم و در چرخه اقتصادی ایران و دنیا نقش مثبتی داشته باشیم .

در ادامه بخوانید   پنبه ریز برند نام آشنای خانواده های ایرانی

– تعریف شما از موفقیت چیست ، و چگونه میتوان در ایران مثل شما موفق شد و درخشید ، و چه رههایی را پیشنهاد میکنید ؟

– مهندس وطن دوست : به نظر من یکی از خصوصیات یک مدیر موفق توجه به نیازهای اشخاصی است که در کنارش هستند . یک مدیر موفق باید نترس و ریسک پذیر باشد و در حوزه ای ورود کند که دیگران جرات وارد شدن به آن را ندارند . اگر تیمتان را در مسیر درست هدایت کنید بدون شک موفق خواهید شد و اگر نظرات رهبر تیم با نظرات افراد تیم موافق نباشد این احتمال هست که زمانی فرا برسد که پشت سرتان را نگاه کنید و ببینید که هیچ کس وجود ندارد .

– محمد وطن دوست را چه جور آدمی میبینید که توانسته با موفقیت و محبوبیت رهبر این سازمان بزرگ باشد ؟

– مهندس وطن دوست : team work در کاری که ما انجام میدهیم مساله بسیار مهمی است . اگر کار گروهی نباشد هرگز به جلو نمیرود . روند کاری ما حکایت یک زنجیری است که تمام حلقه های آن به هم متصل هستند و محمد وطن دوست یا هر کس دیگری به تنهایی نمی توانست به اینجا برسد و پیشرفت کند .

– چگونه توانسته اید در بازار بی ثبات ایران که با تحریم ها دست و پنجه نرم میکند و از تغییرات مداوم مدیریتی رنج می برد موفق باشید ؟

– مهندس وطن دوست : داستانی را برایتان بازگو می کنم که در موفقیت من تاثیر گذار بوده است . رنگ بنفش در 700 یا 800 سال پیش به سختی به دست می آمد و به همین دلیل رنگ پرچم یا لباس پادشاهان بنفش بود تا نشانی از قدرت باشد . فنیقی های دریای مدیترانه با خرد کردن حلزون توانستند رنگ بنفش را از داخل آن استخراج کنند . رییس ارتش کل بادبانها را بنفش کرد تا وقتی به ساحلی نزدیک می شوند بتوانند اجازه ورود بگیرند ، چون افراد آن منطقه با دیدن رنگ بنفش پی به قدرت آنها می بردند .
در مسایل اقتصادی نیز باید یاد بگیریم که آن رنگ بنفش را استخراج کنیم و مسایل اقتصادی را دور بزنیم . با وجود سطح بالای علم و آگاهی مردم ایران تحریم ها و مسایل اقتصادی را دور بزنیم .

در ادامه بخوانید   پردرآمدترین بازاریابان شبکه ای سال ۲۰۱۳

– آیا صحبت خاصی برای مخاطبین خود دارید ؟

– مهندس وطن دوست : خرید محصولات ایرانی و ایجاد اشتغال ایرانی . دوست دارم به تمامی خوانندگان این مطالب بگویم محصولات ایرانی از محصولات خارجی در خیلی از زمینه ها چیزی کمتر ندارند به شرطی که ارتباط تولید کننده با مصرف کننده قطع نشود . هیچ تولید کننده ای از اینکه مصرف کننده نقاط ضعف محصولش را پیدا کند ناراحت نمیشود چرا که باعث بهتر شدن محصولش میشود . امیدوارم کلیه مدیرانی که این مقاله را می خوانند بدانند که آموزش یکی از ارکان مهم اقتصاد میباشد و به شرکتها و واحدهایی که مروج آموزش هستند بها بدهند …

ایران : قدرت
پلیمر بوشهر : اشتغال زایی ، تولید
اقتصاد : اصول گرایی ، مونوپل
موفقیت : پدرم ( مهندس وطن دوست )
شکست : خودخواهی
منابع انسانی : مهمترین سرمایه
فروش بازاریابی : سرعت رشد
رقیب : بالاترین
مشتری : تاج سر

نمایش بیشتر
کانال موفقیت تلگرام فست فوروارد

admin

برای کشتی بی حرکت، موج ها تصمیم میگیرند ... .

نوشته های مشابه

23 افکار در مورد “پلیمربوشهر : مصاحبه اختصاصی با مهندس وطن دوست”

 1. افتخار میکنم که نتورکر این شرکت بزرگ و قدرتمند هستم.
  پنبه ریز دوست داریم..

 2. باسلام.من عضو نتورکرهای پنبه ریز هستم.و سابقه ورزشی بیش از پانزده سال دارم.
  برای شکستن رکورد گینس و جهانی نیاز به اسپانسر دارم.
  فقط از دوستان خواهش میکنم کمک کنند تا بتوانم با جناب مهندس وطن دوست ارتباط پیدا کنم تا با ایشان صحبت کنم.
  باتشکر

 3. درود بر شما، درود بر نگرش درست و عالی و پر قدرت جناب آقای وطن دوست، این نگرشه تکثیر شده و نشان دادن که تعبیر رنگ بنفش رو خوب عملی کردن،
  عالیم که در پنبه ریزم

 4. سلام
  وقتتون بخیر می خواستم اگه امکانش باشه ایمیل و یا کانال ارتباطی دیگه ای که بشه با جناب مهندس مکاتبه کرد و در اختیارم بذارین .
  لطفا جوابتونو برام میل کنین .
  با سپاس فراوان
  نسیم دوست

 5. سلام…خدا رو شاکرم که همچین کمپانی بزرگ و تنومندی رو در اختیار دارم و خوشحالم که نتورک پنبه ریز رو استارت زدم…دنیا رو بنفش خواهیم کرد…و تشکر ویژه از جناب آقای مهندس وطن دوست که این اطلاعات رو در اختیار ما قرار دادند.

 6. باسلام وخسته نباشید
  بسیار عالی خیلی خوشحالم که با شرکت پنبه ریز همکاری میکنم

 7. درود، باعث افتخار است و امید این تلاش ها در ایرانمان فراگیر گردند. با بهترین آرزوها برای گروه موفق و پر تلاش پنبه ریز و گسترش افق های کاری آن تیم پویا و برکت روز افزون.

 8. درود به شما و تمام مسولان شرکت پنبه ریز وارس ما دست بوس مهندس هستیم من به عنوان یک کارگر تنها کسی رو دیدم که این همه به کارگر اهمیت داده وحق و حقوقشو پایمال نمیکنه بوشهر هستم و سپاسگزار از شما انشالا خدا شمارا نگه دارد

 9. خیلی حال کردم ایول برای اینکه. با مدیرانی. کار میکنیم. همه باسواد وبا تجربه هستن من به کوروش زمانه خود افتخار میکنم

 10. دمشون گرم
  عجب تفکری
  عجب نظام بندی و اصول فوق العاده ای
  ماشالا به شرکتم و مدیراش که خوب تکثیر شدن
  مرسی مهندس وطن دوست
  پنبه ریز دوست داریم

  1. منم از افراد موفق و باهوش و ریسک پذیر خوشم میاد . خیلی دوست دارم از نزدیک با ایشون ملاقات کنم . مرتضی عارفی از استان سیستان و بلوچستان . شهر زاهدان
   با آرزوی موفقیت برای همه شما

 11. واقعا مصاحبه ى خیلى قشنگى بود. خیلى دوست داشتم بیشتر بود. رنگ بنفششم عااالى بود. زنده باااد پنبه ریز و فست فوروارد و بنفش.

 12. پس همینه لوگو و رنگ انتخابی شرکت بنفشه…همین طور رنگ انتخابی فست فوردی های با قدرت… ممنون.عالی باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن