۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج - اصل دوم
۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم

EVENTS (2 (گردهمایی ها)

در این درس به دومین عاملی میپردازیم که لیدرهای سطح بالا برای ساختن یک سازمان بزرگ انجام میدهند. موفقترین آنها، همه این کارها را کامل انجام میدهند و این ویژگیها را دارند؛ از این روست که روی ریل هستند.

همچنان که قبلاً گفتیم، این ۶ ویژگی درباره مفهومی است که آن را روی ریل بودن (getting over the line) مینامیم؛ معنای این عبارت این است که کسی را در وضعیت ذهنی قرار دهیم که در هیچ حالتی بازنگردد. چنین فردی تعهدی به سختی صخره به کار و کمپانی دارد و هرگز کار را رها نمیکند؛ هر مشکلی هم که میخواهد پیش بیاید …

آنها روی ریل هستند؛ اگر کمپانی به مدت سه ماه محصولات را توزیع نکند؛ اگر یک برنامهی بسیار منفی درباره کمپانی در تلویزیون رسمی کشور پخش شود، اگر بالاسری آنها کار را کنار بگذارد … فرقی نمیکند؛ آنها روی ریل هستند! آنها در مسیر خود قرار دارند! (مترجم: تکرار مطلب قبلی از خود نویسنده است.)

و هیچ چیز بیشتر از Events (گردهمآییها) افراد را روی ریل قرار نمیدهد.

این Events (وقایع) مانند چسبی است که سازمان شما را نگه میدارد و موتوری است برای فعالیتهای حیاتی مانند آموزش و کار جمعی و ایجاد انگیزه. همچنین Event بهترین ابزار است برای ساختن باورها؛ عامل درونی بسیار مهمی که افراد را روی ریل نگه میدارد.

ممکن است شما در این کار نسبتاً تازه وارد باشید و فکر کنید مسئولیتی در قبال Events و برگزاری آنها ندارید و این زمینه به شما مربوط نمیشود. این اشتباه بسیار بزرگی است؛ چرا که مسأله مهم درباره شما این است که چگونه از گردهمآییهایی که دیگران برگزار میکنند استفاده میکنید و آنها را توسعه میدهید. بیشتر از این گردهمآییها از سوی بالاسری­های شما برگزار میشود؛ بعضیها را هم ممکن است کمپانی برگزار کند. ممکن است این گردهمآییها، نه مربوط به کمپانی شما، که مربوط به موضوع کلی نتورک مارکتینگ باشد که توسط من، تام شرایتر یا سایر مربیان برگزار میشود؛ یا حتی ممکن است این گردهمآییها توسط افرادی که در این تجارت نیستند برگزار شود؛ در زمینههای گوناگونی مانند رشد شخصی.

من باور دارم بهترین سناریو این است که همیشه تعدادی گردهمآیی با فواصل منظم توسط بالاسریهای شما و کمپانی برگزار شود. این وقایع بیشترین کمک را به ایجاد «باور» و «ایمان» به کمپانی شما، روند کاری و آموزشی مچموعه شما و سیستم شما ایجاد می­کنند. به نظر من، حداقل هر سه ماه یک بار، باید یک گردهمآیی بزرگ برگزار شود؛ یعنی سالی ۴ بار. غیر از آن، حداقل ماهی یک بار، باید گردهمآییهایی با حضور حدود ۲۰ نفر به ویژه از افراد تازه وارد شده و بدون ورودی برگزار شود. همچنین گردهمآیی لیدرشیپ هم باید داشته باشید؛ اما این گردهمایی ها فقط برای لیدرهای سطح بالاست؛ نه همه گروه.

اگر میخواهید یک لیدر باشید و مجموعهتان رشد مداوم داشته باشد، باید این نکته را دریابید:

شما باید در همه این گردهمایی ها حضور داشته باشید؛ اما بیشتر آنها برای شما طراحی نشده اند؛ آنها برای تیم شما طراحی و برگزار شده اند تا آنها را روی ریل قرار دهید! نقش شما این است که فرهنگی بیافرینید که این گردهمایی ها و شرکت در آنها اولویت بسیار بالایی در مجموعه شما داشته باشد.

در هر گردهمایی (Event)، شما باید آن را بزرگتر کنید و هر تعداد که میتوانید و ممکن است از اعضای تیمتان را در آن شرکت دهید؛ هرچه بیشتر بهتر. فرض میکنیم شما ۲۵ نفر از مجموعهتان را به یک گردهمایی بزرگ برده اید. اگر این گردهمایی درست برگزار شود، حداقل ۱۰ تا از آنها را روی ریل قرار داده اید. اتفاقی خواهد افتاد؛ گویی کلیدی در آنها زده می شود؛ و آنها روی ریل قرار میگیرند!

ممکن است این اتفاق صرفاً به دلیل یک لحظه خیره شدن در چشمان یک بالاسری بیفتد؛ ممکن است به دلیل چند جملهای باشد که یک نفر که درآمد بالایی داشته میگوید؛ ممکن است تنها نظری باشد که کسی که پهلوی آنها نشسته میدهد؛ یا گفت و گویی باشد که زمان استراحت بین دو نفر دیگر اتفاق میافتد! معمولاً در چنین جلساتی کسانی صحبت می­کنند که افراد شما قبلاً آنها را نمیشناختهاند؛ ممکن است تعداد قابل توجهی از افراد شما متوجه شوند که داستان روند کار آن فرد ناشناس، کاملاً شبیه آنهاست!

و در این صورت، آنها تلاش میکنند که بقیه داستانشان هم شبیه آن فرد باشد؛ و زمانی که چنین شود، کار تمام است؛ آنها موفقیت را واقعیت میبخشند و البته روی ریل قرار می­گیرند!

شاید ۱۵ نفر از ۲۵ نفر شما چنین احساسی نداشته باشند و اینقدر عوض نشوند؛ ولی حداقل هیجان زده میشوند انگیزه بیشتری پیدا میکنند شاید بهتر عمل کنند. بعضی از آنها در گردهمایی بعدی شرکت میکنند و آنجا روی ریل قرار میگیرند و بعضی پس از آن.

ممکن است کسی به ۵ یا ۱۰ یا ۱۵ گردهمایی بیاید تا روی ریل قرار بگیرد! بعضی هم ممکن است هرگز روی ریل قرار نگیرند و در میانه ی راه کار را ترک کنند؛ اما مطمئناً این افراد با افراد دیگری که لیدرهای روی ریل وارد میکنند، جایگزین میشوند.

من درس بزرگی را از اریک وور، بالاسری ام یاد گرفتم. او نکته بسیار جالبی را درباره آوردن افراد به Event ها کشف کرده بود.

او کشف کرد هرگاه شما ۱۰۰ نفر از یک مجموعه را به یک گردهمآیی ببرید، بازی از نو شروع میشود! اگر ۱۰۰ نفر از یکی از مجموعه هایتان در یک گردهمایی شرکت کنند، میتوانید مطمئن باشید که تعداد کافی از آنها روی ریل قرار میگیرند تا فرآیند همانندسازی به درستی انجام شود

بنابراین، راز موفقیت این است که تا آنجا که میتوانید، افراد بیشتری را به یک گردهمآیی ببرید. یاد بگیرید که خودتان نیز یک گردهمایی را توسعه دهید و بزرگترش کنید و تنها، اعلام­ کننده آنها نباشید! فرهنگی بسازید که در آن گردهمایی ها مقدس باشند.

هرگز نگران نباشید که آیا این گردهمایی با قبلی تفاوتی دارد یا نه؛ یا این که شما از آن چه سودی خواهید برد. شما همیشه، در هر گردهمایی چیزی برداشت خواهید کرد؛ اما پس از حد خاصی، گردهمایی ها دیگر برای یادگیری مهارت نیستند؛ چون شما آن مهارتها را آموخته اید. گردهمایی ها برای این هستند که شما تیمتان را سریعتر بسازید.

بنابراین، جداً به این فکر کنید که تاکنون از گردهمایی ها چه استفاده ای برده اید و به خودتان در این زمینه نمره بدهید. در پایان این ۶ درس، خواهیم دید که نمرهی شما در هر زمینه چند است و کدام ویژگیها را باید بهبود ببخشید. از درس قبلی تاکنون، POSTUREتان باید خیلی بهتر شده باشد!

 

اگر اصل های قبل را مطالعه نکرده اید از لینک های زیر استفاده کنید :

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل اول وضعیت

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم گردهمایی

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخص

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

 

 

 

دیدگاه کاربران
 • مجیدحیدری نسب ۱۴ مهر ۱۳۹۴ / ۱۷:۰۰

  اگر اعتقاد داری یک روز پروانه میشوی بگذار زندگی هرچی می خواهد پیله کند

 • محمدرضا کیان پور ۱۵ تیر ۱۳۹۴ / ۱۱:۵۲

  عااااالی بود

 • وحید ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ / ۰۵:۲۰

  چیزی ندارم بگم جز:

  فوق العاده بود…

 • مسعود فدایی ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۲:۲۴

  هر دو مطلب فوق العاده بود،ممنون از زحماتتون

 • فائزه احمدنیا ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۲:۴۱

  رندی گیج استوره موفقیت منه… فوق العاده س

 • محمد مهدی ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۱۸:۴۵

  سلام جواد جان
  خیلی جالب توجه بود….
  من حدود یک ماهه که شروع کردم و خیلی عاااالیه….
  من اولین گردهمایی خودم رو در بهشهر تجربه کردم و از حضور شما و آقای میرزایی بسیار لذت بردم و نکات خیلی مفیدی یاد گرفتم….

  پیروز باشی.یاعلی

 • شیرزاد درخشان ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۲۳:۰۹

  بنظرمن این مطالب برای افراد تازه ورود قابل درک نباشه و گذاشتنش اینجا زیاد جالب نیست

 • سمیرا نبی زاده ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ / ۰۰:۱۶

  OKKKKKKKKKKKKK

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +