۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

Consistency (ثبات)

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم : در این­جا به سومین چیزی می‌­پردازیم که باعث موفقیت شما در نتورک می‌­شود، و ویژگی سوم ، ثبات (Consistency) استمرار و یک­نواختی در کار است، کلمه ثبات، به اندازه­ اصطلاحاتی چون “رازهای بازاریابی شبکه‌ای” یا “بازاریابی اینترنتی” جذاب و معجزه­‌ آسا به نظر نمی­‌رسد، ولی همین عامل است که شما را در نتورک ثروتمند می­‌سازد، در واقع اگر بخواهیم یک تفاوت میان “ثروتمندان” و “کارگران” در نتورک مارکتینگ ذکر کنیم، آن تفاوت، نحوه برخورد با ویژگی ثبات است، حالا اگر من از شما بپرسم، شما با اطمینان خواهید گفت که در این تجارت با ثباتید؟ بیشتر افراد چنین گمان می‌­کنند؛ ولی بیشتر آن­ها، در فعالیت­های تجاری­شان حتی به این ثبات نزدیک هم نیستند.

بگذارید نگاهی بیندازیم شما در این تجارت چگونه عمل می‌­کنید: اگر درس­های مرا مدتی دنبال کرده ­باشید، میدانید که من جدا اعتقاد دارم شما باید با این تجارت همچون یک واقعه بسیار بزرگ و مهم در زندگی­تان برخورد کنید و آنگاه حداقل روزی دو یا سه نفر را برای آن در نظر بگیرید؛ بعضی به من تعهد می‌­دهند که این کار را 6 روز در هفته انجام دهند و بعضی نیز تعهد 5 روز در هفته می‌­دهند، البته منظورم انجام دو یا سه معارفه در روز نیست؛ بیشتر افراد کار را به صورت پاره‌ ­وقت شروع می­‌کنند و بین 10 تا 15 ساعت در هفته وقت می‌­گذارند؛ این افراد حداکثر می‌­توانند روزی همان 1 معارفه را انجام دهند.

منظورم از دو یا سه نفر، تنها پیدا کردن افراد جدید در روز و کمی آمادگی دادن به آن­هاست، یعنی همان “ملاقات” ، این کار می‌تواند به سادگی فرستادن یک E-mail برای دوستی باشد؛ یا دعوت کردن یک نفر برای تماشای فیلم؛ یا به سادگی این باشد که اجازه بدهید کسی بداند شما تجارت خوبی دارید که می‌­تواند برای او هم مناسب باشد و اگر بخواهد می‌­تواند با شما تماس بگیرد تا بیشتر برایش توضیح دهید، من اطمینان دارم زمانی که شما شروع به کار کردید و در ماه اول فعالیتتان شما هر روز چنین می­‌کردید؛ زیرا کار را روزی به حداقل یک نفر معرفی کرده­‌اید، اما هم­اکنون چطور؟ امروز، دیروز یا در طول هفته گذشته چند نفر را به فهرستتان اضافه کرده و کنجکاوی­شان را تحریک کرده­‌ا‌‌‌‌ید؟

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم
۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم

 

ثبات یعنی ثبات و استمرار در همه چیز؛ در گروه من، هفته­‌ا‌‌ی یک جلسه ­لیدرشیپ برگزار می‌­شود، معمولاً لیدرهای جدید، دو هفته اول شنونده هستند تا این که جلسه را در دست می‌­گیرند و لیدرهای قدیمی­تر، ماهانه به این جلسه می­‌آیند؛ اما جلسه من هر هفته برگزار می­‌شود، لیدرهای موفق، وقتی صحبت از جلسه­ هفتگی می­‌شود، با ثباتند: آن­ها 52 جلسه در سال دارند؛ چون سال 52 هفته است. همین اتفاق درباره معارفه‌­ها هم می‌­افتد، معارفه­‌های شما در ماه اول روزانه یا یک ­روز در میان است و سپس باید به صورت مستمر، هفته­‌ای یکی، دو هفته یکی یا ماهی یکی (بسته به سیاست و استراتژی مجموعه‌­تان) آن­ها را برگزار کنید.

افراد جدید با هیجان منتظرند تا معارفه­‌هایشان شروع شود؛ سپس اینرسی و رخوت کار خودش را شروع می‌­کند و کم ­کم تعداد کم می‌­شود؛ هفته اول هر روز، هفته­ بعد یکی و هفته بعد … هیچ! آن­ها هیجان­زده­‌ا‌‌ند؛ اما بی‌­ثبات، همین اتفاق درباره­ جلسات آموزشی می­‌افتد؛ آن­ها قدرتمند آغاز می­‌کنند؛ اما پس از کمی، انواع عذرها را می‌آورند که نمی‌­توانند در آن زمان در جلسه آموزشی شرکت کنند، در ابتدای کار، هیچ عذری وجود ندارد؛ اما به تدریج آنها ثبات و استمرار(consistency) را از دست می‌­دهند و از آن صرفنظر می‌­کنند و کارهایی مثل کوتاه کردن چمن حیاط، کمک کردن به یک دوست در اسباب­ کشی، آمدن پدر و مادر همسر به شهرشان، بارش باران و … همگی عذرهای مناسب و پذیرفتنی به نظر می‌­رسند تا آن‌­ها تجارتشان را به سادگی نادیده بگیرند.

خب، شما دارید چه می­‌کنید؟ صادق باشید و به خودتان نمره بدهید که واقعاً در این کار چقدر با ثباتید؟ در مبحث بعد به یک نکته مهم دیگر خواهیم پرداخت که بی‌­ارتباط با ثبات نیست.

اگر اصل های قبل را مطالعه نکرده اید از لینک های زیر استفاده کنید :

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل اول وضعیت

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم گردهمایی

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخص

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +