۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج اصل پنجم : وقتی درباره این ویژگی صحبت می‌کنید خواهید دید اکثر مردم گمان می­‌کنند که می‌­دانند منظورتان چیست و بیشترشان حس می‌­کنند که تصویرشان خوب است، بیشترشان اشتباه می‌­کنند، خیلی هم اشتباه می‌­کنند، درباره آن فکر کنید.

معمولا با افرادی که قصد معرفی کار به آنها را دارید، کجا برخورد کرده­‌اید؟ مطمئنا در جلسه معارفه یا یک Event کمپانی نبوده‌­است، شما با بیشتر آنها در زندگی روزمره روبرو شده اید و آنها را آماده می‌­کنید تا به جلسه معارفه بیایند؛ بسیار خوب، می‌­دانم؛ شما در جلسه معارفه یا جلسات دیگر، کت و شلوار یا لباس رسمی بسیار آراسته‌ای می­‌پوشید و همه­ چیز را رعایت می­‌کنید؛ اما زمانی که به آنجا می‌­رسید، دریافت آنها از تصویر شما (و در نتیجه خود شما) کاملا شکل گرفته و تغییری نمی‌­کند؛ در بیشتر مواقع، این تصویر در نخستین دیدار شکل گرفته­ است؛ در ویدئوکلوپ محله‌­تان، در سوپرمارکت، در میهمانی، در یک کنسرت یا یک تجمع فرهنگی، در کارواش، در یک رستوران زمانی که با دوستانتان برای شام بیرون رفته‌­اید ؛ به عبارت دیگر، در زندگی روزمره.

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image
۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

وقتی می‌­روید دنبال بچه‌­ها، وقتی به خشکشویی محله‌­تان می‌­روید و وقتی به خرید می‌­روید، آن­جاست که نخستین تصویر از شما در ذهن افرادی که در آینده زیرمجموعه­ شما خواهند شد شکل می‌­گیرد، خب؛ در این شرایط چگونه به نظر می‌­رسید؟ آیا هر روز که خانه را ترک می‌­کنید، ظاهرتان مطابق با آن­چه می‌­خواهید باشید هست؟ یا کاملاً شلخته‌­اید و به تصویری که دیگران از شما می‌­بینند توجهی ندارید؟ منظورم این نیست که هر بار که از خانه بیرون می­‌روید کت و شلوار و کراوات بپوشید! اما باید هوشیار و سرحال به نظر برسید، ممکن است شلوار جین بپوشید و سرحال به نظر برسید.

مهم این است که با هدف لباس بپوشید و به آن اهمیت بدهید، آیا لباس­هایتان اتو دارد؟ تمیز است؟ نفستان تازه و خوش­بوست؟ موهایتان مرتب است؟ لبخند به لب دارید؟ و از آن مهم­تر، شرایط روحی­تان چطور است؟ مثبت هستید؟ صمیمی هستید؟ از آن آدم­ها هستید که همه دوست دارند دور و برشان باشند؟ با دیگران برخورد مناسب، مؤدب و متواضع دارید؟

بگذارید خاطره‌­ای برایتان بگویم، برای دیدن شخصی که می‌­خواست با من کار کند، به شهر دیگری سفر کرده ­بودم، او در فرودگاه به دنبالم آمد و تا آن­جا که می‌­توانست، به من احترام گذاشت تا نشان دهد که من چقدر برایش مهم هستم، اما من تصمیم گرفتم که با او کار نکنم و اصلا کار را به او معرفی نکردم، می‌­دانید چرا؟! به خاطر این که او به جز من به هیچ کس دیگر احترام نمی‌­گذاشت، وقتی از فرودگاه به سمت اتومبیلش می­‌رفتیم، او به باربر سلام نکرد و حتی سرش را برای او تکان نداد و در حالتی مغرورانه و خشک فقط جواب سلام او را داد، او به پولی که به باربر داد اکتفا کرد؛ وسایل را از او گرفت؛ در اتومبیل گذاشت و رفت؛ به نظر من رفتار ظالمانه‌­ای بود، در رستوران هم دقیقا همین اتفاق افتاد، او با من شاهانه رفتار کرد؛ ولی با گارسون مثل یک آشغال رفتار کرد، من واقعا درباره­ حسن نیت او در احترامش به خودم تردید کردم و کاملا از این که با کسی باشم که این قدر به دیگران بی‌توجه است، معذب بودم، پس، ما این تصویر را هر بار که از خانه بیرون میر‌ویم نشان می­‌دهیم؛ آیا تصویر شما، دیگران را برای این که با شما کار کنند، جذب می­‌کند؟

و اما بخش دوم، تصویری که شما در گروهتان دارید؛ هر کسی یک Brand (آرم، نشانه) دارد؛ حسی که افراد گروهش از او دارند، این “حس” مخلوطی است از چند عامل: جوری که شما صحبت می‌­کنید؛ جوری که لباس می‌پوشید؛ استیل کلی‌­تان؛ رفتارتان با دیگران؛ مهارت­هایی که دارید؛ درآمد و جایگاه شما و خلاصه، آنگونه که شما نه برای کارتان، که برای خودتان بازاریابی می‌­کنید؛ شما نه کارتان، که خودتان را معرفی می‌­کنید؛ بازاریابی خودتان در گروهتان عجیب به نظر می‌­رسد؛ اما شما همواره دارید چنین می‌­کنید؛ چه به آن آگاه باشید و چه نه.

وقتی جایگاه شما بالاتر می‌­رود، یکی از چیزهایی که باید به لیدرهایتان یاد بدهید این است که “تصویر شخصی­شان” را ارتقا دهند؛ وقتی کسی سودش را می­‌گیرد، من اغلب او را به یک لباس ­فروشی می‌­برم تا تصویرش را درست کنم. در رده بالاتر، ممکن است لازم باشد آن­ها را به یک جواهرفروشی ببرید و باز در رده بالاتر، لازم است با آن­ها صحبت کنید که اتومبیلشان را هم عوض کنند؛ ما به لیدرهایمان یاد می‌­دهیم که این بسیار مهم است تصویری بسیار قدرتمند داشته ­باشند تا در یک Event قابل استفاده باشد؛ در یک Event آموزش لیدرشیپ، من از مربیان آداب معاشرت کمک می‌­گیرم تا به ما کمک کنند؛ ما سالی یک بار، یکEvent کاملا رسمی با کراوات­های سیاه­ رنگ رسمی برگزار می‌­کنیم.

اگر شما یک مرد هستید و نمی‌­پذیرید یا از یاد می‌­برید که به احترام خانمی که می‌­خواهد روی صندلی کناری شما بنشیند، بلند شوید و صندلی را برای او از زیر میز بیرون بکشید، یا اجازه می‌­دهید که در، بعد از عبور شما به صورت او کوبیده ­شود، تصویر شما یک آدم خشن بی‌­نزاکت است که قطعاً تصویر خوبی نیست. اگر شما در یک گردهمایی نتورکی در یک رستوران، سوپتان را هورت بکشید یا با غذا در دهانتان صحبت کنید، به سختی دیگران را تحت تأثیر قرار خواهید داد؛ ما در تجارتمان، رویا می‌­فروشیم؛ ما این رویا را به افرادی که قصد ورودشان را داریم و نیز به تیممان می‌­فروشیم و خودمان، باید مثال زنده ­این رویا باشیم؛ تصویری که شما ایجاد می­‌کنید، تعیین می‌­کند که فرد مورد نظر به تیم شما وارد می­‌شود یا نه.

آیا شما تصویر رویای آینده او هستید که انتظار دارید به شما بپیوندد؟ در واقع، همین تصویر شماست که تعیین میکند آیا آنها اصلا به حرف­های شما در جلسه معارفه گوش می‌­دهند یا نه؛ و آیا آن­ها به Event شما می‌­آیند یا نه، حتی اگر شما در این کار کاملا تازه­ کارید، می­‌توانید تصویری از اطمینان، باور و حرفه‌­ای بودن ارایه کنید؛ و هیچ چیز بیش از این جذب دیگران را به سازمان شما سرعت نخواهد بخشید و تصویری که شما در تیمتان دارید، تعیین ­کننده‌­ترین عامل است برای دانستن این که شما در این کار به کجا خواهید رسید و چقدر طول می­‌کشد به آنجا برسید؛ تصویر شما، تصویر یک لیدر است یا یک پیرو؟ آیا شما اعتماد می‌­آفرینید یا تردید؟ آیا شما حرفه‌­ای به نظر می­‌رسید یا آماتور؟!

به صورت جدی به تصویرتان فکر کنید و به خودتان در این زمینه نمره بدهید، در پایان این مباحث، خواهیم دانست که شما چه تعدادی از این هفت ویژگی را درست به کار می‌گیرید و کجاها نیاز به پیش­رفت دارید.

اگر ۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج را کامل مطالعه نکرده اید از لینک های زیر استفاده کنید :

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل اول وضعیت

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم گردهمایی

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخص

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ۶+۱ فدا کردن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +