۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

Commitment (تعهد)

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد : اما چهارمین ویژگی ؛ تعهد است ، آسان به نظر می‌­رسد؛ نه؟ همه شما درباره­‌اش خوانده‌­اید و شاید تعهد کتبی هم داده­‌اید، همه متعهدند؛ نه؟ باید بگویم که نه! در بهترین حالت، بیشتر افراد در این کار با یک تعهد مشروط وارد می‌شوند؛ آن­ها چنین جمله‌­ای می­‌گویند: “یه امتحانی می‌کنیم ببینیم چی می‌­شه …” آن­ها در صورت موفقیت می­‌خواهند تازه متعهد شوند.

تعهد آن­ها هیچ اسباب زحمتشان نمی‌­شود؛ با ساعات روتین استراحت و تفریح‌شان هیچ ناسازگاری ندارد و حتی مزاحمتی برای دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌­شان ایجاد نمی‌­کند؛ تعهد مثل یک اصل اخلاقی است، شما تا وقتی که از یک امتحان سربلند بیرون نیامده ­‌باشید، نمی‌­توانید مدعی شوید که متعهد بوده‌اید، تعهد در شرایط عادی که همه چیز مهیاست سنجیده­ نمی‌­شود؛ رفتن به جلسه ثابت هفتگی تا زمانی که مسابقات لیگ فوتبال تعطیل است تعهد نیست، هر روز معارفه گذاشتن، مگر روزهای تعطیل که می­‌خواهید برنامه هفتگی کوه‌تان را حتما برگزار کنید، تعهد نیست، هفته‌­ای 10 تا 15 ساعت وقت گذاشتن، به جز زمانی که مادر و پدر همسرتان به شهرتان آمده­‌ا‌ند، تعهد نیست؛ این­ها ادای تعهد هستند.

این­گونه کار کردن، به شما این احساس را می‌­دهد که متعهدید؛ ولی شما در واقع به خودتان دروغ گفته‌­اید؛ تعهد به دویدن، این نیست که هر روز بدوید، غیر از روزهای بارانی! تعهد، یعنی شما یا خیس می‌شوید یا این که ناچارید دویدن را رها کنید!
بارها شنیده‌­اید که می‌­گویند: “بازاریابی شبکه ای را یک تجارت (business) بدانید”. من اخیرا چیز بهتری شنیده­‌ام: “بازاریابی شبکه ای را یک شغل تمام عیار (job) بدانید؛ مردم به شغل­هایشان متعهدند؛ چرا که در غیر این صورت از رشد باز می­‌مانند؛ ارتقا نمی‌­یابند و اخراج می‌­شوند! شما ممکن نیست به خاطر یک مسابقه فوتبال سرکارتان نروید؛ همچنین وقتی که پدر و مادر همسرتان به شهرتان آمده‌­اند و همچنین به خاطر یک سریال تلویزیونی یا یک میهمانی کارتان را تعطیل نمی‌­کنید؛ در بازاریابی شبکه ای نیز باید همین گونه برخورد کنید؛ ما درباره “تعهد” صحبت می­‌کنیم.

در اینجا درباره دو تعهد که من معتقدم باید در این تجارت داشته ­باشیم صحبت می­‌کنیم، اولین تعهد این است که هفته‌­ای 10 تا 15 ساعت کار کنیم؛ این حداقل مقدار لازم برای موفقیت در این کار است یعنی تقریبا روزی 2 ساعت، شما نمی‌­توانید با 6 ساعت کار در هفته در این کار موفق شوید و حداقل به 10 ساعت کار نیاز دارید، شما باید به این تعداد ساعت، متعهد باشید، خب؛ چند نفر واقعاً این کار را می­‌کنند؟ از آن مهم­تر؛ آیا خود شما چنین می‌­کنید؟ البته، باید حواستان باشد … شما قرار است این تعداد ساعت را کار کنید! دیدن یک فیلم آموزشی 4 بار دیگر در طول هفته، کار کردن نیست! گشتن در سایت کمپانی و نگاه کردن به مشخصات خودتان (!) کار کردن نیست، مرتب کردن کیفتان هم کار کردن نیست!

کار کردن یعنی ملاقات افراد و صحبت کردن درباره­ کار و معرفی کار به آن­ها؛ یعنی معارفه گذاشتن یا پیش ­معارفه یا کمک به زیرمجموعه­‌ها برای معارفه گذاشتن، این­ها معنای کارند که رشد و درآمد تولید می‌­کنند؛ بنابراین تا آنجا که امکان دارد، 10 تا 15ساعت در هفته شما باید صرف این کارها شود.

زندگی نامه بزرگان رندی گیج
زندگی نامه بزرگان رندی گیج

اما تعهد مهم دوم ، این است که حداقل شما باید این کار را یک سال مداوم انجام دهید؛ یک سال یعنی 12 ماه، یعنی 52 هفته؛ چند نفر در دو هفته­ اول از کار دست می­‌کشند؟ چند نفر پس از دو ماه کنار می‌­روند؟ خود شما چند بار این کار را شروع کرده‌­اید و قبل از یک سال آن را کنار گذاشته‌­اید؟حقیقت این است که این تجارت، یک کار 2 تا 4 ساله است؛ مردم در 4 یا 6 ماه، ممکن است درآمدی کسب کنند؛ اما ثروتمند نمی‌­شوند، پیدا کردن لیدرهای کلیدی در جاهای مناسب وقت می­‌گیرد؛ آموزش دادن وقت می‌­برد و ساختن یک زیربنای محکم و مناسب وقت می‌گیرد؛ مگر در صورتی که شما لیدرهای آماده‌­ای را از یک کمپانی دیگر کش بروید، راه میان­بر وجود ندارد.

چگونه در مجموعه خود تعهد ایجاد کنیم ؟

آیا تعهد برای 2 تا 4 سال کار طولانی به نظر می­‌رسد؟ شوخی نکنید! شما مگر در کار دیگرتان تعهد 30 یا 45 ساله نمی‌دهید؟! تازه، آیا در پایان این مدت تعهد، یعنی به ازای صرف نصف زندگی­تان و بهترین سال­های آن، به آزادی مالی می‌­رسید؟ آیا حقوق بازنشستگی­تان کافی است؟! بنابراین، صرف یک سال اگرچه ممکن است برای رسیدن به بازنشستگی در نتورک کافی نباشد، اما زمان خوبی است برای این که توقفی کنید و پروسه­ کار خود را ارزیابی نمایید.

من باور دارم که اگر کسی واقعاً از یک سیستم پیروی کند و به مدت یک سال، هفته­‌ای 10 تا 15 ساعت کار کند، به جایی خواهد رسید که پس از یک سال، به هیچ وجه دلش نمی­‌خواهد این تجارت را ترک کند، پس متعهدان واقعی کسانی هستند که حداقل 10 تا 15 ساعت در هفته، کار واقعی انجام می‌­دهند و می­‌پذیرند که در هر صورت، این کار را یک سال انجام دهند، خب؛ آیا شما متعهدید؟ شما هفته گذشته 10 تا 15 ساعت کاری­تان را چه کرده­‌ا‌ید؟ برنامه هفته آینده ­شما چیست؟ جدا به آن فکر کنید، در مبحث بعد به پنجمین عامل خواهیم پرداخت.

تعهد و برنامه ریزی 90 روزه برای موفقیت در نتورک مارکتینگ

اگر اصل های قبل را مطالعه نکرده اید از لینک های زیر استفاده کنید :

 

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل اول وضعیت

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم گردهمایی

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخص

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

 

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت 5,000 تومان اعتبار هدیه رایگان برای اعضا + هدایا دیگرمنم هستم !
+ +