۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

Sacrifice (فدا کردن)

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اجازه بدهید به سراغ هفتمی برویم، عاملی که ممکن است غافل­گیرتان کند: Sacrifice (ترجمه­ی فارسی: فداکاری، قربانی کردن، فدا کردن) به هر حال، قطعا گفتن این موضوع به فردی که می‌­خواهد وارد کار شود، چندان جذاب نیست، این که باید چیزی را فدا کند، ما معمولا با تمرکز روی پول، روش زندگی و رفاه، مجموعه‌مان را گسترش می‌دهیم؛ می‌­دانید … همه این­ها با نتورک به دست می‌­آیند؛ ولی نه در آغاز کار.

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج اصل 6+1 فدا کردن

برای شروع و ساختن یک چیز بزرگ، شما ناچارید که چیزی را فدا کنید؛ شما باید بهایی پرداخت کنید، شما و هر کسی که شما وارد این تجارت می‌­کنید، هم ­اکنون از کل 24 ساعت وقتتان در روز استفاده می‌­کنید؛ برای انجام کارهای متفاوت به روش­های متفاوت؛ به روش­هایی که شما را هر چه بیشتر در آسایش و راحتی نگه دارد، از مبحث تعهد به خاطر دارید که برای انجام این تجارت حداقل به 10 تا 15 ساعت وقت در هفته نیاز دارید، معنی آن عبارت این است که شما ناچارید آنچه را هم­ اکنون در این زمان انجام می‌­دهید فدا کنید، همیشه این­طور نخواهد بود و در آینده شما شاید وقت آزاد بسیار بیشتری هم پس از موفقیت در بازاریابی شبکه ای به دست آورید؛ ولی در آغاز کار، به ناچار این­چنین است.

من در حال حاضر مشغول خواندن کتاب “هفته‌­ای با 4 ساعت کار” اثر Timothy Ferriss هستم. کتاب بسیار لذت­بخشی است و کلی مطالب خواندنی و هیجان ­انگیز دارد؛ ولی خواندن آن برای بسیاری افراد واقعا خطرناک است؛ چرا که این افراد به تمام جوانب توجه نمی‌­کنند و کامل نمی‌اندیشند؛ بلکه تنها ظاهر امر را می‌­بینند.پ، بسیار شیرین به نظر می­‌رسد وقتی می‌­خوانید که او شش ماه وقت گذاشته تا یک قهرمان بوکس چینی شود یا یک سال را به یادگرفتن تانگو در بوینس ­آیرس گذرانده؛ اما او در ابتدا تجارتی آفریده که جریان درآمد دائم به سویش برقرار باشد.

قبل از آن که زندگی پر از ماجراهای بی‌­پایانش را آغاز کند؛ من پردرآمدترین فرد در کمپانی‌­ام هستم و همان نوع زندگی را دارم که Timothyدر کتابش درباره‌­اش صحبت می‌کند، درآمد من فوق­العاده است؛ مقدار قابل توجهی از آن، درآمدی است که هم­ اکنون وقتی را از من نمی‌­گیرد و من می­‌توانم تمام زمانم را روی تیم Softball ام بگذارم؛ ولی حقیقت این است: من هنوز دارم چیزی را فدا می‌­کنم، هنوز قربانی می‌­دهم؛ نه به خاطر آن که نیاز دارم؛ بلکه چنین انتخاب کرده­‌ا‌م، به خاطر آنکه می‌­خواهم “درآمد بدون صرف زمان” خودم را حتی بیشتر کنم.

بالاسری من تمام فیلم­های مطرح را به محض اکران شدن می‌­بیند؛ او حداقل 5 برنامه تلویزیونی را مرتب می‌­بیند، من اکثر آن­ها را از دست می­‌دهم یا طی سفر هوایی، در هواپیما، چند ماه بعد آن­ها را می‌­بینم، لیدر ارشد بالاسری من، بیش از من به تعطیلات می‌­رود؛ حتی احتمالا شما نیز بیش از من به سفرهای تفریحی می‌­روید، من هم می‌­توانم این کارها را انجام دهم و از آن­ها لذت هم می‌­برم؛ ولی ترجیح می­‌دهم فعلا آنها را فدا کنم تا خودم را در آینده در موقعیت بهتری قرار دهم.

اشتباه نگیرید؛ من هم کارهای لذت­بخش انجام می‌­دهم، من هم به تماشای اولین اکران “جنگ ستارگان” یا “ماتریکس” در نیمه ­شب می­‌روم، من هم وقتی یک کتاب هری پاتر جدید بیرون می‌­­آید، مانند خیلی­ها تمام شب را بیدار می‌­مانم و آن را می‌خوانم (حتی می­توانید تصور کنید که من دیشب چنین کرده‌­ام!) من بی هیچ پشیمانی، یک سخنرانی 50 هزار دلاری را لغو می­‌کنم چرا که با مسابقه تیم Softball ام همزمان شده‌­است، وقتی صحبت چیزی است که مرا واقعا هیجان‌­زده می‌­کند، من انجامش می‌­دهم؛ ولی من می‌­توانم چنین کنم به خاطر آن که قبلا چیزی را فدا کرده­‌ا‌م.

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

وقتی که من کارم را شروع کردم، بسیاری از روزها نمی‌­توانستم به کلیسا بروم؛ ولی امروز در بعضی یکشنبه‌­ها مبلغ چکی که به کلیسا می‌­دهم مساوی مجموع 799 نفر دیگر حاضر در کلیساست! در آغاز کار، من ساعت­ها با یک اتومبیل درب و داغان در مسیرهای طولانی رانندگی و کار می­‌کردم؛ ولی امروز با جت اختصاصی درجه یک سفر می‌­کنم؛ شعار من این بود: “من امروز طوری کار می­‌کنم و کارهایی را می‌­کنم که دیگران نمی‌­کنند؛ بنابراین در آینده کارهایی را خواهم کرد که دیگران نمی‌­توانند بکنند” می­‌د‌انید؛ این شعار خیلی خوب جواب داد! “کاری را می­‌کنم که هیچ­کس نمی‌­کند تا در آینده کاری را بکنم که هیچ کس نمی‌­تواند بکند” شما چطور؟

آیا شما امروز چیزی را فدا می‌­کنید تا فردا، آزادی واقعی را برای شما به ارمغان بیاورد؟ یا شما صرفا به لذتهای آنی می‌­پردازید و از هیچ چیز صرف نظر نمی­‌کنید؛ که در نتیجه برای همیشه ناچار خواهید بود به سختی کار کنید؟ به این سؤال به طور جدی فکر کنید، چه چیزی را فدا می‌­کنید تا آزادی مالی به دست آورید؟ و خودتان را در هر هفت چیزی که ما در این سری درس­ها درباره­‌اش صحبت کردیم یک بار دیگر ارزیابی کنید:

Status
Event
Consistency
Commitment
Image
Personal Development
Sacrifice

کدامیک از این هفت ویژگی را به درستی به کار می‌گیرید؟ به خاطر داشته­ باشید که افراد درجه یک در این تجارت، از هر هفت ویژگی استفاده می‌­کنند؛ خودتان را صادقانه ارزیابی کنید؛ آن­گاه خواهید دانست که در کجاها ضعیف هستید و باید روی آن­ها کار کنید.

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل اول وضعیت

۶ اصل روی ریل ماندن-رندی گیج – اصل دوم گردهمایی

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل سوم ثبات

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل چهارم تعهد

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخص

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

 

دیدگاه مشتریان

مطالب مرتبط

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن

Sacrifice (فدا کردن) ۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اجازه بدهید به سراغ هفتمی برویم، ...
۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل 6+1 فدا کردن
Rate this post

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخصی

Personal Development این مبحث را خیلی خیلی جدی بگیرید، بگذارید به مورد ششم بپردازیم: رشد شخصی (Personal ...
۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل ششم رشد شخصی
Rate this post

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image

۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image ۶ اصل روی ...
۶ اصل روی ریل ماندن رندی گیج : اصل پنجم تصویر یا Image
Rate this post
اگر قصد حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای به فکرتان زده اینجا به دردتان میخورد حرفه ای شوید
+ +
Top