4 قانون فروش و بازاریابی شخص به شخص چیست ؟

مردم عاشق حرف زدن هستند.مردم را به حرف  زدن وادارید.به مردم دلیلی بدهید تا درباره ی کالای شما حرف بزنند.کاری کنید که این گفتگو راحت تر به جریان بیفتد.
حتی ساده تر : هرکار ی که میتوانید انجام دهید تا مردم را به حرف زدن وادارید.اگر بازی با حروف اختصاری را دوست دارید میتوان چنین گفت که بازاریابی شفاهی، بازاریابی « م به م » است. شما قبلا درباره ی بازاریابی شرکت به شرکت ( ش به ش ) و شرکت به مشتری ( ش به م) شنیده اید. بازاریابی  شفاهی به مردم واقعی که با هم حرف می زنند – مشتری به مشتری ( م به م) مربوط میشود، به جای این که بازاریاب ها با مردم حرف بزنند.
در واقع شرکت به مشتری به مشتری است. وظیفه شما به عنوان بازاریاب ارائه ایده هاست که ارزش حرف زدن داشته باشد. هنگامی که یک شخص واقعی ایده شما را تکرار کند ایده ی شما تبدیل به کلام شده و این بازاریابی است.
همه اش در باره ی ( ب) است
کلام همیشه همراه ما بوده است. آنچه جدید است افزودن ( ب) یعنی بازار به آن است.
کلام همیشه وجود دارد. بازاریابی شفاهی یعنی هدایت  کلام به سمت بازاریابی . در واقع جریان مکالمه ی طبیعی بین انسانها ی واقعی است. بازاریابی وارد این مکالمه می شود ولی  تحت هیچ شرایطی صداقت آن را خدشه دار و یا آلوده به دروغ یا تظاهر نمیکند.
4 قانون فروش و بازاریابی شخص به شخص چیست ؟
4 قانون فروش و بازاریابی شخص به شخص چیست ؟

4 قانون بازاریابی شفاهی

قانون اول: جلب توجه کنید.
اگر جالب نباشید هیچ کس حتی 1 دقیقه هم درباره ی شما صحبت نمیکند.
قانون دوم : آن را آسان کنید.
نقل کلامی تنبل است اگر میخواهید به جایی برسد باید آن را هل بدهید.برای این منظور باید دو کار انجام دهید. یک پیام بسیار ساده پیدا کنید و در انتشار آن به مردم کمک کنید.
قانون سوم: مردم را راضی نگه دارید.
خوشحالشان کنید. کالاهای جالب و با کیفیت درست کنید و برای آنها تجربه ی بیاد ماندنی بیافرینید. مشکلات را حل کنید. در سرویس دهی سنگ تمام بزارید.
قانون چهارم : اعتماد و احترام کسب کنید.
اگر مورد احترام نباشید کلام مثبتی به دست نخواهید آورد.هیچ کس در مورد شرکتی که دوست ندارد سخن خوبی نخواهد گفت.
منبع : کتاب “بازاریابی شفاهی” نوشته اندی سرنویتز – فروش شخص به شخص

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب اپلیکیشن VIP ودریافت 3,000 تومان اعتبار هدیهدانلود !
+ +